GANG NARKOTYKOWY - ROZBITY - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
GANG NARKOTYKOWY - ROZBITY
Data dodania: 2006-08-23 20:29:22
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Tryb., Bełchatowa i Krakowa rozbili 12-osobowy gang narkotykowy zajmujący się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków.Szajkę rozbito na przełomie czerwca i lipca tego roku, natomiast wczoraj dokonano kolejnych za trzymań. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował areszty oraz dozory policyjne wobec dziesięciu osób, które zajmowały się sprowadzaniem narkotyków oraz handlem.
Ośmiu mężczyzn w wieku od 25 do 30 lat (wszyscy z Piotrkowa) zostało aresztowanych tymczasowo na trzy miesiące. Dwóch pozostałych (w wieku 25 i 28 lat) postanowiono objąć policyjnym dozorem. Przypomnijmy, akcja przebiegała sprawnie i szybko.

- W godzinach rannych „kryminalni” wspierani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji „weszli” jednocześnie na kilkanaście adresów w Piotrkowie Trybunalskim. - poinformowała policja.
.

Tam, według informacji operacyjnych mieli przebywać handlarze narkotyków. W wyniku działań funkcjonariusze zatrzymali 12 osób: 1 kobietę i 11 mężczyzn w wieku od 22 do 30 lat.
Członkowie przestępczej grupy to mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, a także studenci z Krakowa i Łodzi.

- Zaangażowani w sprawę policjanci ustalili, że „narkobiznes” prowadzili od grudnia 2003 roku. W tym czasie grupa przemyciła i wprowadziła na polski rynek narkotyki wartości około miliona złotych – kilogramowe ilości marihuany i amfetaminy, tysiące sztuk tabletek extasy, LSD, a nawet grzybki halucynogenne.

„Towar” przemycany był z Holandii do Polski. W kraju piotrkowianie dostarczali go detalicznym handlarzom – bezpośrednio lub wysyłając paczkami kurierskimi.

- „Mózgiem” grupy był 28-letni mieszkaniec Piotrkowa – właściciel salonu tatuażu – tam też przechowywane były narkotyki. Inni handlarze składowali towar np. w wynajętym garażu czy na zapleczu sklepu, w którym pracowali. .- poinformowała policja.

Członkom gangu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przedwczoraj rano nastąpił ciąg dalszy zatrzymań. Funkcjonariusze złapali pięć osób związanych z tą szajką. Zatrzymano młodych ludzi w wieku od 16 do 29 lat.
W stan gotowości postawiono funkcjonariuszy ze wszystkich sekcji Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz przewodników psów służbowych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi oraz z bełchatowskiej komendy powiatowej.

Cała piątka zatrzymanych jest podejrzewana o to, że w okresie od września 2005 roku posiadali środki odurzające głownie amfetaminę i marihuanę. Jak się dowiedzieliśmy, policja podczas przeszukań mieszkań zabezpieczyła znaczne ilości pustych dilerek oraz tych, w których znajdowały się śladowe ilości narkotyków.
na zdjęciu: psy z bełchatowskiej jednostki policji
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top