15 faktów, których jeszcze nie wiesz o ,,Kevinie sam w domu” ! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 23 lutego 2020
15 faktów, których jeszcze nie wiesz o ,,Kevinie sam w domu” !
Data dodania: 2014-12-23 13:58:21
Nie ma chyba w Polsce nikogo, kto nigdy nie oglądałby "Kevina...". Ten film jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia i bez niego po prostu nie istnieje. Kiedy w 2010 roku telewizja Polsat po raz pierwszy od kilkunastu lat zrezygnowała ze świątecznej emisji filmu Kevin sam w domu w internecie zawrzało. Kultowa komedia to niemal już nasza narodowa tradycja!


Przed wami garść niesamowitych faktów i ciekawostek o "Kevinie..", o których nie mieliście pojęcia! W końcu Święta bez "Kevina..." są jak choinka bez bombek!

1. Film przez 12 tygodni utrzymywał się na szczycie popularności. W sumie zarobił w skali światowej 533 miliony dolarów, co pozwoliło wpisać go do Księgi Rekordów Guinessa jako "Najbardziej kasowy film w kategorii komedii".


2. Podczas kręcenia "Kevina..." Joe Pesci co chwila używał na planie przekleństw na F*. "Kevin..." jest filmem familijnym, reżyser zaproponował mu, by zamienił "słowo na F*" na "Fridge", czyli lodówkę. Zwróćcie na to uwagę, podczas oglądania filmu!

3.
. Scena z filmu gangsterskiego, który ogląda Kevin, została specjalnie nakręcona na potrzeby "Kevina...". Była jednak inspirowana filmem James'a Cagney'a pt. "Anioły o brudnych twarzach".

4.„Kevin sam w domu” doczekał się kontynuacji. Po niespodziewanym sukcesie filmu – „Kevin sam Nowym Jorku”, film o przygodach Kevina doczekał się czterech sequeli, trzech gier wideo i dwóch gier planszowych.W obsadzie trzeciego filmu do obsady dołączyło inne dziecko.


5. Każda scena nagrywana była w Chicago. Sceny na lotnisku kręcone były na międzynarodowym lotnisku O’Hare International Airport. A luksusowe fotele w klasie biznes zostały zbudowane na boisku do koszykówki miejscowego liceum. Pamiętasz zalaną piwnicę? To w rzeczywistości był basen w tej samej szkole.

6. Dom McCallisterów jest atrakcją turystyczną. Znajduje się przy 671 Lincoln Avenue w Winnetka,w Illinois. Wszystkie sceny z wyjątkiem tych w sypialni i na pierwszym piętrze kręcone były na miejscu. W 2012 roku nieruchomość została sprzedana za 1585000 dolarów.

7. Scena z głową jednego z włamywaczy w drzwiczkach na listy została zaproponowana przez Macaulay Culkin, który kiedy był mały zwykł "przesłuchiwać" swoje niańki właśnie w ten sposób. Pomysł został wykorzystany w filmie, jednak tym razem Kevin użył twarzy Daniela Sterna jako tarczy strzelniczej.;)

8. Rola Kevina McCallister'a została napisana specjalnie dla Macaulay'a Culkin'a. Mimo to Chris Columbus przesłuchał ponad 100 dzieci na castingu tylko po to, aby upewnić się, że wybrał właściwego chłopaka do tej roli.

9. W scenie z pająkiem, Daniel Stern tak naprawdę nie wydawał z siebie żadnego dźwięku. Obawiano się, że krzyk może spłoszyć zwierzę. Ponadto Daniel Stern pozwolił ekipie tylko na jedno ujęcie tej sceny! Następnie nagrał w studiu swój krzyk, który finalnie podłożono w filmie.

10. Daniel Stern nadziewając się stopą na gwódź ma na sobie ….gumową stopę. Efekt jest całkiem niezły nie?

11 . Scena w której Harry gryzie Kevina nie była udawana ;). Joe Pesci naprawdę ugryzł Macaulaya Culkina zostawiając na jego palcu bliznę.

12. Mina przerażenia Macaulay'a Culkina bazowała na słynnym obrazie Edvarda Muncha "Krzyk".

13. Dziewczyna brata Kevina (Buzz'a) widoczna na zdjęciu w jego pokoju, to tak naprawdę syn dyrektora artystycznego filmu ubrany w damskie ciuszki.

14. Harry i Marv zapewne umarliby w prawdziwym życiu. W 2012 Dr Ryan Clair zdiagnozował obrażenia odniesione w filmie. Na przykład żelazko powinno spowodować uszkodzenie ,,głowy”, co prowadzi do „poważnego zniekształcenia widzenia, jeśli by głowa nie była operowana.”Po palniku, który palił się na głowie Harrye’go, skóra i kości tkanek byłyby tak uszkodzone, że jego czaszka wymagałaby przeszczepu.”

15. Ozdoby choinkowe Marv nie zostały wykonane ze szkła. Naprawdę były to cukierki .

Karolina Grzybowska
Tagi: 15 faktów, których jeszcze nie wiesz o ,,Kevinie sam w domu” , Kevin Sam w Domu
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top