Wszystko za podróż - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 07 kwietnia 2020
Wszystko za podróż
Data dodania: 2015-05-11 11:07:00
Wszystko za podróż
Wszystko za podróż Wszystko za podróż Wszystko za podróż Wszystko za podróż
Źródło zdjęcia: M.M.Kołatek -prywatna galeria
Pomysł narodził się po usilnych próbach zaplanowania pięknej przyszłości. Zaczęli się zastanawiać, gdzie jest ich miejsce i czym tak naprawdę powinni się zajmować, aby codziennie budzić się z uśmiechem i z zapałem zabierać do konsumowania kolejnego, kolorowego dnia.

"Byliśmy ogromnie znużeni monotonią dotychczasowego życia, pracą w określonych godzinach i powtarzającymi się obowiązkami. Pewnym przełomem był spontanicznie obejrzany film „Wszystko za życie”, po, którym podjęliśmy decyzje o wyjeździe za granicę w celu szybkiego zgromadzenia kapitału na naszą podróż. Początkowo pracowaliśmy w Wielkiej Brytanii, potem spędziliśmy sezon w Alpach francuskich -, w których praca była czystym marzeniem. Poznawaliśmy świetnych ludzi i spędzaliśmy wiele godzin jeżdżąc na snowboardzie po świetnie przygotowanych, słonecznych trasach francuskiego Les Gets. Po sezonie spędzonym we Francji powróciliśmy do Wielkiej Brytanii, aby dokończyć zbieranie funduszy. Trafiliśmy do pięknej, małej, zielonej wioski 80 km od Londynu, w której spędziliśmy ostatnie miesiące przed wyjazdem. Podróżujemy dokładnie od 31 grudnia ubiegłego roku. Zobaczyliśmy kilka państw Azji tj. Tajlandię, Laos, Kambodżę, Wietnam, Malezję, Singapur i Nepal.
. Aktualnie przebywamy w Indonezji, która jest naszym ostatnim stopem tego kontynentu. 23 maja lecimy do Australii, a potem do Nowej Zelandii. Oba państwa zamierzamy eksplorować jeżdżąc kamperem. Następnie prawdopodobnie polecimy na Hawaje, Alaskę i do Ameryki Północnej, aby przejechać kalifornijskie wybrzeże. Jeżeli wystarczy nam środków planujemy również wizyty w niektórych państwach Ameryki Południowej, ale to są tylko plany, a życie pokaże jak będzie naprawdę. Teraz z perspektywy czasu możemy śmiało stwierdzić, że podróż była strzałem w dziesiątkę i warto było ciężko pracować, żeby móc przeżywać tyle pięknych chwil. Mając okazję chciałbym podkreślić i zdementować informacje, które czasem docierają do nas z zewnątrz. Cała podróż została sfinansowana ze środków, które zarobiliśmy sami. Nie mamy żadnych sponsorów, tylko patronaty medialne i jeden honorowy. Życie w podróży zmienia punkt widzenia, pozwala dostrzec małe szczęścia i uczy obiektywnej oceny własnej sytuacji. Życzymy każdemu, żeby mógł zobaczyć jakie piękno kryje przed nami otaczający nas świat. Niejednokrotnie jego odkrywanie jest inspiracją do pomysłu na życie. Mamy nadzieję, że po powrocie będziemy żyć i cieszyć się każdym dniem, tak jak teraz, robiąc to, co kochamy.
Zapraszamy do odwiedzania naszego fanpage`a „wszystko za podróż” na facebooku i do śledzenia nas na naszym blogu: www.wszystkozapodroz.pl, na którym staramy się na bieżąco opisywać nasze przygody. " - tak opowiada p.Malwina i Michał Kołatek.

M.M.Kołatek /J.K.
Tagi: wszystko za podróż, Kołatek
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top