Jak nie dać się komornikowi - cz I - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 03 kwietnia 2020
Jak nie dać się komornikowi - cz I
Data dodania: 2015-11-08 19:43:17
Jak nie dać się komornikowi - cz I
Źródło zdjęcia: facebook komornikstop
Co zrobić gdy komornik dokonał zajęcia niezgodnie z prawem?

Panuje przekonanie, że komornik może wszystko. Jest to prawda ale tylko w części.

Komornik może wejść niemalże do każdego domu w Polsce, który nie ma uzbrojonej ochrony i lokalu nie należącego do instytucji państwowej.

A to pechowy rolnik spod Mławy pożegnał się z luksusowym traktorem, bo sąsiad miał długi, lecz egzekutor wybrał łatwiejszą ofiarę. Innym razem emerytka z Tczewa straciła oszczędności całego życia, bo windykatorowi łatwiej było obrabować konto bezbronnej kobiety, niż ścigać oszustkę używającą fałszywego dowodu osobistego.

W ostatnich czasach krążą już legendy o wyczynach komorników grabieżców, zajmujących wspomniany ciągnik sąsiadowi lub nawet kontrowersyjna sprawa zajęcia kont redakcji jednego z największych tygodników w naszym kraju. Takie przykłady można mnożyć.

Nie zawsze jednak może to zrobić bez konsekwencji. W przypadku wspomnianych ciągników, komornik i jego pracownik ponieśli konsekwencje.

Najczęściej udaje mu się uniknąć odpowiedzialności w przypadku gdy jego ofiarą pada przeciętny obywatel, nie obeznany w przepisach, nie posiadający dużego majątku i będący w szoku po napaści na zdawałoby się mogących czuć się bezpiecznie obywateli w wolnym kraju.

Co zrobić aby nie udało się nieuczciwemu komornikowi uniknąć sprawiedliwości.

Po pierwsze należy poszukać adwokata, prawnika, najlepiej spoza miejsca zamieszkania.
. Czym dalej tym lepiej, ponieważ miejscowe układy są mocne a kruk krukowi oka nie wykole.

Należy wybrać takiego prawnika, który ma doświadczenie w walce z takimi komornikami, którzy wykonują swój zawód niezgodnie z prawem i złożonym ślubowaniem.
Prawnik przypadkowy lub niedoświadczony, napisze dużo różnych pozwów, które nie będą skuteczne. Narazisz się na koszty a komornik uniknie odpowiedzialności.

PAMIĘTAJ!!! Masz tylko 7 dni na napisanie skargi czy innego pisma.

Nie zdawaj się tylko na adwokata. Pomóż mu. Przeczytaj Ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 882.
Najlepiej pobrać dokument w pdf-ie ze strony Kancelarii Sejmu, jest najbardziej aktualny
(w google na pozycji 2 wyświetla się jako pdf Akt prawny, data dokumentu 30.09.2015).

Może i ty znajdziesz punkt w którym komornik dopuścił się zaniedbania lub złania przepisów.

I jeszcze jedno, najważniejsze. Pod żadnym pozorem nie wzywaj policji, żeby pomogła ci ochronić twój dobytek. Policja przyjedzie i pomoże komornikowi dokończyć jego czynności, a w twojej obronie nie zrobi nic.

K.A.

Wykorzystano fragment artykułu z forbes.pl "Przed wojną to byli komornicy"
.
Tagi: Komornik zajął ruchomość, nieruchomość, bezprawnie, co zrobić, zajęcie komornicze, niezgodnie z prawem, złodziej, grabieżca
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Jak w dżungli, wygrywa silniejszy lub sprytniejszy, mądrzejszy.
  Autor:nick Data: 2016-09-09 09:12:52
 • Przed kontaktem z prawnikiem, polecam zapoznanie się osobiste z KPC od Działu V, oraz z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji. Dopiero z taką wiedzą idziemy do adwokata, mówimy mu o co nam chodzi, przytaczamy artykuły z powyzszych i adwokat wtedy nam prawidłowo poprowadzi sprawę. W przeciwnym wypadku, zrzucenie całej roboty na adwokata, to duże ryzyko niepowodzenia i ryzyko utraty zainwestowanych środków w tego adwokata i w sprawę. Cała lektura nie powinna zająć więcej niż jeden dzień.
  Autor:emeryt Data: 2015-11-11 18:43:50
 • Dziękuję bardzo za błyskawiczną pomoc.
  Autor:M.K. Data: 2015-11-09 08:57:44
 • Rolnika spod Mławy reprezentował Mecenas Lech Obara, e-mail: kancelaria@lechobara.pl. Artykuł: tvp.info/18628613/komornik-kupil-ciagnik-rolnikowi-ktoremu-bezprawnie-zabral-poprzedni-ale-rolnik-tego-traktora-nie-przyjmie .
  Autor:pomocny Data: 2015-11-09 03:24:42
 • Czy zna ktoś może takiego prawnika, który ma doświadczenie w sprawach komorniczych? Bardzo prosze o szybką pomoc w tej sprawie, bo mam już mało czasu na reakcję. Wynajmuję firmie zadłużonej a mnie zabrał biżuterię, bo mu się adres zgadzał! Złodziej pie...ony.
  Autor:M.K. Data: 2015-11-08 21:38:31
 • Komornik jest potrzebny, żeby odzyskać swoje pieniądze, ale jeśli to robi niezgodnie z prawem, to jego tez trzeba ścigać jak tego co nie płaci swoich zobowiazań.
  Autor:prawnik Data: 2015-11-08 21:25:15
Najczęściej czytane
go to top