Senator komentuje ostatnie wydarzenia - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 16 grudnia 2017
Senator komentuje ostatnie wydarzenia
Data dodania: 2016-01-19 23:36:30
Senator komentuje ostatnie wydarzenia
Źródło zdjęcia: Senator Dobkowski
Wywiad z senatorem RP IX kadencji, Wiesławem Józefem Dobkowskim, szefem PiS-u w powiecie bełchatowskim, który komentuje wydarzenia w Polsce i w swoim regionie.

Czy widzi Pan zagrożenie dla demokracji w Polsce?

Zagrożenie to ja widziałem wtedy, gdy rządzili w Polsce nasi poprzednicy, czyli koalicja PO PSL i Prezydent Bronisław Komorowski.

Przypomnę, że Państwowa Komisja Wyborcza, która odpowiada za prawidłowe wybory w Polsce, jeździła na szkolenia do Putinowskiej Moskwy.

Nie było równowagi w mediach. Prawie wszystkie media zarówno komercyjne jak też publiczne wspierały władze a tępiły opozycję tzn. przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość, a media powinny patrzeć na ręce rządzących.

Prowadziły do tworzenia się oligarchii kapitałowej kosztem społeczeństwa w szczególności tego najbiedniejszego.

Przykładem tego niech będą ogromne odprawy za odwołanie ze stanowisk w spółkach skarbu państwa a z drugiej strony brak zasiłków dla rodzin wielodzietnych.

Brak było polityki przemysłowej kraju.

Najlepsza opieka zdrowotna była przeznaczona dla najbogatszych. Zgodzono się na bardzo wysokie ograniczenie emisji dwutlenku węgla, a tym samym wzrost kosztów produkcji energii.

Pomimo nadmiaru produkcji żywności w naszym kraju sprowadzano artykuły żywnościowe z zagranicy a w szczególności zboże i mięso.

W kraju, w którym mamy bardzo duże zasoby węgla, bo ok. 90% zasobów Europy, importowaliśmy węgiel z zagranicy.

Następowało starzenie się społeczeństwa i jego ubożenie, wysokie bezrobocie, emigracja młodych wykształconych ludzi, wszystko to na skutek niesprzyjającej społeczeństwu polityki poprzednich rządów.

Zapewnili sobie w konstytucji kontynuowanie post komunistycnych układów, przy pomocy Trybunału Konstytucyjnego, który de facto jest trzecią izbą parlamentu i to tą najważniejszą, która wydaje ostateczne wyroki.

Sądownictwo nie spełnia swojej roli.
. W sądach ludzie biedni nie znajdują sprawiedliwości a najbogatszym wielkie przekręty uchodzą na sucho.

Rozdzielenie prokuratury od Ministra Sprawiedliwości usprawiedliwiało niemoc Rządu w ściganiu przestępczości, przede wszystkim zorganizowanej.

Rządy Prawa i Sprawiedliwości mają na celu uzdrowienie sytuacji we wszystkich dziedzinach. Wszystkie ustawy, decyzje, które są wprowadzane w parlamencie są zgodne z Konstytucją.

Przywracamy ustawę o obowiązku szkolnym dla siedmiolatków. Przywracamy poprzedni niższy wiek emerytalny. Wprowadzamy zasiłki na dzieci. Podwyższamy wolną kwotę od podatku.

Przywracamy pluralizm w mediach oraz w Trybunale Konstytucyjnym, a także w mediach publicznych. Wprowadzamy szkoły o profilu zawodowym, wdrażamy innowacyjność i politykę przemysłową Polski.

Wprowadzimy reindustrializację, tj. upaństwowienie strategicznych gałęzi przemysłu.

Wynegocjujemy korzystniejsze warunki związane z emisją CO2.

Poprzedni sejm czyli koalicja PO PSL pod koniec kadencji wybrali w czerwcu w 2015, bezprawnie członków Trybunału Konstytucyjnego, pomimo, ze prawo do tego wyboru miał przyszły sejm.

W ten sposób chcieli bezprawnie zagwarantować sobie 14 spośród 15 członków Trybunału.

To wtedy była zagrożona demokracja i dobrze się stało, że społeczeństwo podziękowało im za takie rządy wybierając Andrzeja Dudę na prezydenta RP oraz Prawo i Sprawiedliwość do obu izb parlamentu.

Jak Pan skomentuje roszady na lokalnym podwórku?

Najgłośniejsze były zmiany w zarządzie w PGE GiEkSA. Razem z posłem Dariuszem Kubiakiem zabiegamy o to aby w skład zarządu weszly dwie osoby z Bełchatówa, niekoniecznie członków PiS-u.

Chcemy żeby to były osoby prawe i kompetentne. Zabiegamy również o to by przedłużyć funkcjonowanie kopalni i elektrowni w naszym rejonie o jakies 15 lat.

Mam na myśli budowę odkrywki węgla brunatnego w Złoczewie.

Pojawiły się pogłoski, że pan ma być dyrektorem kopalni?

Traktuję ten artykuł jako paszkwil skierowany przeciwko mnie przez działaczy PO, którzy chcą utrzymać obecny układ.

Ma on na celu zablokowanie jakiegokolwiek mojego awansu.

O przydatności mojej osoby na inne stanowisko decydują nie autorzy tego paszkwila, lecz obecne władze PGE GiEKSA.

Dotychczasowe funkcje, które zajmowałem były propozycjami odgórnymi.

A co w samorządzie bełchatowskim?

Jako szef PiS-u w powiecie bełchatowskim odpowiadam politycznie za funkcjonowanie koalicji Prawo i sprawiedliwość - Ziemia Bełchatowska.

W tej chwili nie widzę zagrożeń dla funkcjonowania tej koalicji.

Bieżącymi sprawami zajmują się sami samorządowcy.

Wymagam od samorządowców aby działali na rzecz i w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców miasta i powiatu.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

K.A.

.
Tagi: Senator Dobkowski, wywiad, szef PiS w powiecie bełchatowskim
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • niestety bardzo zawiodlam sie na tych wyborach ,wybr4ano czerwona prezydent ,,jak wszyscy poprzednicy na plecach PiSu dochrapali sie stanowiska idalej robia to co PO obstawila sie komuna i rodzina ,teraz slyszymy,ze jej zastepca ma byc dyrektorem wPGE , czy teraz przedszkolanki beda pelnily najwazniejsze stanowiska byle to byl pociotek .tacy ludzie jak prezydent i podobniniszcza Prawo i Sprawiedliwosc
  Autor:buba Data: 2016-05-17 12:26:00
 • W treści mojego wpisu wkradły się błędy. Zamiast "wśród posłów PiS było sporo agentów SB" powinno być "wśród posłów KO"S" było sporo agentów SB"
  Autor:Karol Data: 2016-03-28 15:34:37
 • Obrońcy Bolka tak zakumuflowali to wszystko, ze trudno się połapać, czy to Walesa zdradził, czy był zdradzony. Ale prawdę poznaje się po owocach. A te są gorzkie. Dla wielu ludzi nie bylo wiadomo dlaczego dziele się zle, ale teraz powoli prawda wychodzi na jaw.
  Autor:Lechu Data: 2016-03-03 14:57:30
 • Do pesymisty. Nasz senator jest rozsądny, inteligentny i uczciwy. Ale nie jest wszechmocny, bo wszechmocny jest tylko Pan Bóg. Sam nie jest w stanie załatwić sprawy z Czechowska. Musi mieć za sobą większość radnych. Wiadomo, ze cześć radnych jest kupiona. Przy uchwalaniu absolutorium okaże się, czy Czechowska ma większość za sobą. Czechowska korzystając ze swojego stanowiska porobila sobie układy na gorze PiSu. Na gorze napewno nie chwała jej za to, ze utrzymuje wiceprezydenta z Radomska, który w wyborach uzupełniających poparł przeciwników kandydata PiS, którym był wujek Prezydenta Andrzeja Dudy. Utrzymuje na wysokich stanowiskach ludzi usuniętych z PiSu. Na pewno na gorze nie bedą ja za to chwalić. Ale najważniejsze jest to, czy ma poparcie wyborców. Bo senator sam nie może jej odwołać, Może zainicjować odwołanie, ale decyzje podejmuje suweren, czyli wyborcy. Czechowska bardzo dobrze o tym wie, a jak nie wie to uświadomią jej podpowiadacze. Wiedza dobrze, ze trudno jest zmobilizować ludzi, aby poszli zagłosować za odwołaniem. A potrzebna jest do tego odpowiednia frekwencja. Jest to trudne, ale nie niemożliwe. Udało się to w Łodzi, w Elblagu i w Częstochowie, to może udać się także w Bełchatowie. Warto to zrobić, bo Czechowska stworzyła chore relacje
  Autor:Optymista Data: 2016-03-03 10:07:28
 • Mieszkańcu, nie mam pretensji o to, ze był okrągły stół, ale to nie Wałęsa go zorganizował, ale Kiszczak.Walesa zgodził się, aby przy okrągłym stole siedzieli tylko jego zwolennicy z pominięciem szerszej prawicowej opozycji. Mam pretensje, ze na okrągłym stole wszystko się zatrzymało, nie poszło dalej kiedy się okazał, ze w innych krajach demoludow tez komuna się kruszyła. Kaczyńscy byli w obozie Wałęsy. Jarosław Kaczyński doprowadził do koalicji Solidarności z PSL i SD odsuwając w ten PZPR, ale nie miał wpływu na to, ze wsród posłów PiS było sporo agentów SB, dzięki którym Jaruzelski został Prezydentem RP. Wkrótce po tym Kaczyński zorganizował Porozumienie Centrum, które zaczęło od hasła przyspieszenie, dekomunizacja i lustracja, ale tzw. Autorytety zablokowały ta inicjatywę. Aby odsunąć Jaruzelskiego od władzy, Kaczyński Wykorzystał pozycje Wałęsy, któremu zaproponował kandydowanie na Prezydenta. Dzisiejsi obrońcy Wałęsy wystawili na Prezydenta ówczesnego Premiera Tadeusza Mazowieckiego. Mazowiecki odpadł w i turze, bo został pokonany zarówno przez Wałesę, jak tez przez Tyminskiego. Tak wiec akcja Kaczyńskiego doprowadzila do odsunięcia Jaruzelskiego i Mazowieckiego. Wałęsa kiedy został Prezydentem przestał słuchać Kaczyńskich. Zaczął kombinować po swojemu. Wzmacniał lewa nogę, czyli komunistów, torpedował wejście Polski do NATO lansując NATO-BIS, w miejsce odchodzących rosyjskich jednostek wojskowych usiłował usadowic rosyjskie spółki, chciał poprzeć w Rosji pucz Janajewa przeciwko Jelcynowi, popierał pucz generałów przeciwko cywilnemu Ministrowi Obrony Narodowej, otoczył się ludźmi takimi jak gen. SB Gromosław Czempinski, Wachowski, Drzycimski, ks. Cybula. Kpił z narodu mówiąc, ze taki jest prezydent na jakiego zasłużyliście. Tego nie mogli znieść Kaczyńscy i sami odeszli od niego. Jarosław Kaczyński doprowadził do powołania Rzadu Jana Olszewskiego. Rząd ten trwał bardzo krótko, bo Wałęsa zorganizował większość składająca się z komunistów, Unii Demokratycznej, PSLu oraz KPNu i doprowadził do obalenia tego rzadu. Premierem został Waldemar Pawlak. Wałęsa jest odpowiedzialny rownież za utorowanie drogi do Prezydentury Kwasniewskiemu i SLD do władzy. Z badań wynikało, ze Kwaśniewski w II turze w 1995 r. Przegrał by z każdym kandydatem prawicy oprócz Wałęsy. To komunistom zależało, aby startował rownież Wałęsa, bo dawał gwarancje, ze zajmie 2 miejsce i zablokuje starcie innego kandydata prawicy z Kwasniewskim. Na dodatek w debacie telewizyjnej podawał Kwasniewskiemu nogę zamiast ręki. Na pewno nie było to przypadkowe, bo podłożył się, aby wygrał Kwaśniewski. Takie są fakty. Ale propaganda stworzyła bajkowa teorie, ze to Wałęsa obalił komunę w Polsce i na świecie. Czas na odkłamanie.
  Autor:Karol Data: 2016-03-03 09:27:53
 • Optymisto ,jeżeli mówisz że sprawa z Panią prezydent jest skomplikowana , to kto nie jak Pan senator powinien tą skomplikowaną sprawę rozwikłać.Przecież jest to senator RP,bardziej inteligentny od nas wyborców .Po to został wybrany na senatora żeby takie skomplikowane sprawy rozwiązywać a powinien ,gdyż jak piszesz jest bardzo uczciwy.Czy pamiętasz co PIS bełchatowski mówił przed wyborami do samorządu o zatrudnianiu ludzi z Bełchatowa .Przecież zdolnych ludzi z PIS w Bełchatowie nie brakuje, chyba że sądzisz inaczej.
  Autor:pesymista Data: 2016-03-02 16:40:39
 • Drogi Karolu ,to już jest patologia jeżeli mówisz że komuniści ograli solidarność i tylko PIS jest cacy.A czy nie Lech Kaczyński siedział przy okrągłym stole oraz dwaj bracia Kaczyński pracowali dla komunistycznego jak piszesz Prezydenta Wałęsy.Dlaczego wtedy nie odeszli od niego.Czy chodziło o kasę,czy też zaakceptowali układ okrągłego stołu.Czy to nic nie daje tobie do myślenia.Ja nie myślę że Wałęsa jest krystalicznie czysty ale też bracia Kaczyńscy z twojej analizy wynika nie są kryształowi.Przecież takie są fakty,chyba że widzieliśmy inne relacje z okrągłego stołu , ja widziałem Lecha a ty nie.
  Autor:mieszkaniec Data: 2016-03-02 16:28:37
 • Okrągły stół to nie było osiągniecie żadnego Wałęsy, bo to Gorbaczow nakazał komunistom dogadać się z kontrolowana tzw. Opozycja, na której czele stał właśnie Wałęsa. A ustepstwo u Gorbaczowa wymusili Amerykanie oraz papież Jan Paweł II. Komuniści zrobili to po swojemu tzn. Tak, ze przekazali formalnie władze która miała za zadanie ich chronić. Po wyborach w 1989 r. wystawili Kiszczaka na premiera, który jednak nie był w stanie powołać rzadu. Ale w rządzie Mazowieckiego był Ministrem resortu siłowego razem z towarzyszem generalem Florianem Siwickim. Jaruzelski został wybrany Prezydentem po ogłoszeniu, ze w Polsce skończył się komunizm. W gospodarce stery objęli nowi towarzysze zwani reformatorami. Uwłaszczyła się nomenklatura komunistyczna razem z ich agentami z tzw. opozycji konstruktywnej. Wokół Polski poszły głębsze zmiany, a Wałęsa i jego ludzie stali się hamulcowymi, bo bali się ujawnienia ich agenturalnej przeszłościem. A narodowi wciskano kit stwarzając tzw. autorytety, którzy dyktowali narodowi kogo mogą wybierać. Ośmieszano katolickość narodu. Nie dokonano prawdziwej lustracji, nie mówiąc o dekomunizacji. Dopiero teraz mamy szanse, aby z tym zerwać. Obrona w tej chwili Wałęsy jest obrona starego układu. Niech będzie wiadomo, kto był prawdziwym bohaterem, a kto zdrajca.
  Autor:Karol Data: 2016-03-02 08:27:53
 • Pesymisto, jeśli chodzi o Wałesę, to okrągły stół nic nie zmienił oprócz opakowania. Władze zdobyli niezlustrowani komunistyczni agenci udający antykomunistow. Zawłaszczone przez nich media wykreowały fałszywe autorytety, które wmawiały ludziom, ze skończył się komunizm. Ludziom dawano zupki, a sobie frykasy i cały narodowy majatek, czyniąc z Polski kolonie możnych tego świata. Przez długi czas naród nie wiedział o co chodzi. Dawał się omamić wciskanym kitem i nawet wybierał swoich ciemięzców. Ludzie nie mogli zrozumieć, dlaczego jest taka niesprawiedliwość. A to były pozory przemian. Tył było zmian po to, aby się nic nie zmieniło. Rządzili agenci podejmujący szkodliwe decyzje dla kraju, bo bali się ujawnienia. Wałęsa jest symbolem takiej patologicznej sytuacji. Dopiero dojście PiSu do władzy daje nadzieje na zmianę tej sytuacji
  Autor:Karol Data: 2016-03-01 21:12:51
 • Czechowska chce być prezydentowa wszystkich mieszkańców. Dlatego powołuje na stanowiska przedstawicieli innych opcji, tzn. tych którzy jej nie popierali w wyborach. W ten sposób zraziła do siebie swoich wyborców. Dziwaczne jest zachowanie prezydentowej. Jak przyjdzie do wyborów to nie będzie miała poparcia ani jednych, ani drugich.
  Autor:Obserwator Data: 2016-03-01 20:40:11
 • Mieszkańcu, bo niestety samorządowcy najbardziej dbają o własne interesy i boja narazić się prezydentowej. Ale zapomną szybko o niej kiedy przegra wybory. Teraz udają, ze są z senatorem, a pochlebiające się prezydentowej
  Autor:Optymista Data: 2016-03-01 20:21:33
 • Jeżeli Pan senator wymaga od samorządowców aby działali na rzecz potrzeb mieszkańców ,to dlaczego żaden z nich nie wszedł w spór z Panią prezydent w sprawie zaciągu i ludzi z innej opcji niż ta ,która wygrała wybory samorządowe PIS
  Autor:mieszkaniec Data: 2016-03-01 19:57:26
 • Optymisto , wyjaśnij tą skomplikowaną sprawę.Czy nie myślisz ,że tu każdemu chodzi o kasę i układy a nie o spełnienie obietnic przedwyborczych.
  Autor:pesymista Data: 2016-03-01 19:52:04
 • Optymista. Kogo ma zdradzić Plus? Nie rozumiem. Plus ma żywotne interesy w tym, by Czechowską uwolnić od tej funkcji, która jej tak ciąży.
  Autor:PTOK Data: 2016-03-01 15:21:42
 • Cały PiS uczciwy nie ma większości, ale Mariola tez na razie jej nie ma. Chyba, ze PLUS zdradzi i pójdzie z Czechowska. Ale l wtedy Czechowska nie będzie miała większości. Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż tobie pesymisto się wydaje. Gdyby była łatwa to senator by wiedział co zrobić z Czechowska. Ale wierze w jego umiejętności polityczna
  Autor:Optymista Data: 2016-03-01 14:49:29
 • Czy naprawdę wierzycie że odwołają zaciąg z zewnątrz.Czy wierzycie że spełnią obietnice przedwyborcze do samorządów że jak wygrają to będą zatrudniać ludzi z Bełchatowa.Jeżeli Pani Prezydent była popierana przez PIS ,to dlaczego nie realizuje obietnic,które przedstawiał PIS przed wyborami.Kto tu w końcu rządzi czy PIS czy odłam PIS z Panią Prezydent i Panem Wójtem gminy Bełchatów.Przecież w radzie miasta PIS uczciwy ma większość i może wymóc na Pani Prezydent zatrudnienie na stanowiskach członków zarządu w spółkach miasta ludzi z Bełchatowa.Mam jeszcze jedno pytanie czy bełchatowski PIS popiera pokojowe przejęcie władzy po komunistach,czy jest zdania że lepsza byłaby rewolucja ,gdzie mogłoby zginąć wiele tysięcy rodaków.Jako wyborca PIS nie zgadzam się z górą PIS,która uważają że Wałęsa zdradził Solidarność.Czy uważacie że bez układu okrągłego stołu można było pokojowo przejąć władzę.
  Autor:pesymista Data: 2016-02-29 19:33:07
 • Tego z Oświęcimia juz nie ma. Teraz czas na pozostały zaciąg z zewnątrz, bo nie ma juz Mastalerka i Seligi. Trzeba tez odsunąć czerwonych Pani Mariolu
  Autor:Antek Data: 2016-02-21 11:33:22
 • Zaciąg z Łodzi mógł być za sprawa byłego już na szczęście szefa wojewódzkiego PiS Pana Masztalerka, a ze Skierniewic za sprawa tez byłego juz posła Seligi. Co do Radomska, to prezydentowa ma chyba jakieś osobiste interesy. Prezydentowa postawiła na tych, którzy przegrali. Pozostal jej jeszcze europoseł, który tez traci wpływy w centrali. Teraz liczy się tylko minister i senator z posłem. Prezydentowej pozostał tylko europoseł z kupionymi kilkoma radnymi oraz czerw oni. Coraz bardziej oddała się od prawdziwego PiSu.
  Autor:Antek Data: 2016-02-21 09:21:33
 • Chcę uspokoić analityków 1i2 ,że prawdopodobnie ,po utrąceniu przez centrale PIS Ładziaka, najważniejsza osobą w PIS w Bełchatowie jest senator i myślę że zostanie wycofany zaciąg z Łodzi,Skierniewic i Radomska i Plusa a na ich miejsce powołani zostaną bełchatowianie i członkowie PIS.Będą spełnione obietnice przedwyborcze i tak Panie Senatorze ,proszę trzymać.Myślę ,że ratusz i gmina posłucha, bo w przeciwnym razie będzie to ich ostatni start do wszystkich władz z ramienia PIS.Nie może być hipokryzji w Prawie i Sprawiedliwości.
  Autor:Analityk 3 Data: 2016-02-19 22:02:39
 • Do Analityka ;chyba mieszkaniec ma rację , ponieważ twoja analiza jest błędna.Jeżeli Ładziak i Czechowska stracili poparcie na górze ,a senator je odzyskał ,to może poprosić górę o zmianę zaciągu z Łodzi, Radomska i Skierniewic na ludzi z Bełchatowa, ponieważ mówili w kampanii wyborczej do samorządu, że będą zatrudniać ludzi z Bełchatowa.Analityku,jak widzę masz dobre kontakty z Senatorem,to spytaj czy nie majstrował w stanowiskach PGM i tu chyba mieszkaniec w tym temacie zadaje słuszne pytanie.
  Autor:Analityk 2 Data: 2016-02-19 18:00:33
 • Jakie środowiska prawicowe oprócz środowiska Brozdy popierają panią Stopkę ? Może ktoś wie. A może jest to manipulacja mająca na celu podszycie się pod PiS.
  Autor:Jarek Data: 2016-02-17 14:23:14
 • BaiBełchatów jest najbardziej oglądanym lokalnym portalem w tym rejonie, bo jest obiektywny i prawdomówny. Może dlatego PLUS domaga się tam sprostowania, bo chce aby wyrok sadu dotarł do jak największej liczby wyborców. Bo ebelchatow jest związany z Dolsatem, który nie jest oglądany w tym okręgu, gdzie są wybory.
  Autor:Marek Data: 2016-02-17 14:16:36
 • Co znaczy poparcie jakiejś Zjednoczonej Prawicy bez PiS-u ? Bo czytałem oświadczenie szefa PiS w Bełchatowie, ze PiS w Bełchatowie nikogo nie popiera, a głównym udziałowcem Zjednoczonej Prawicy jest PiS.
  Autor:Wyborca Data: 2016-02-17 14:09:23
 • ŚWIADOMY: ty jesteś raczej gł...i i nie wiem jeszcze , czy nie ślepy. HIT DNIA: Podobno Plus żąda od Pani Stopki Przeprosin za "rzekome kłamstwo" w materiałach wyborczych. Najlepsze w tym jest to, że na portalach e-belchatow (gdzie podobno udziały ma Olszewski i nie uwierzycie na baibelchatow (udziałowiec m. in senator). Czy macie jeszcze wątpliwości kto i z kim w tym mieście od dawna was ogrywa?? To jeszcze nie koniec: media o konferencji prasowej, gdzie przedstawiciele środowisk prawicowych udzielili Pani Danusi poparcia (w tym Polska Razem Zjednoczona Prawica) media milczą. Ciekawe jak długo jeszcze ten kabaret potrwa??
  Autor:XXX Data: 2016-02-16 23:19:02
 • Mieszkańcu pomysł trochę zanim zaczniesz rozsiewać plotki. Wkrotce po wyborach samorządowych Senator skarżył się w wywiadach, ze Czechowska odmówiła współpracy z nim. Zaczęła słuchać falszych przyjaciół. Postanowili wyeliminować Senatora z polityki. W tym celu postanowili uzyskać wpływy na gorze. Dlatego desygnowali do społek osoby wskazane przez gore. Jednak ich plany spaliły na panewce bo jeszcze wyższe władze rozszyfrowany ta grę i posłuchały senatora. Doszło do tego, ze to nie senator, ale główny ich poplecznik na gorze zostal wyeliminowany z polityki. Jeden ze strategów wojny z senatorem został skazany przez sad za plagiat i zniknął z pola widzenia. To nie senator desygnował do społek ludzi z zewnątrz, ale desygnowano ich po to, aby uzyskać wpływy na gorze i przejąć władze w partii. Senator ma wpływ na to co dzieje się w starostwie i tam nie ma ludzi z zewnątrz na stanowiskach. To świadczy o tym, ze senator jest pomawiany
  Autor:Analityk Data: 2016-02-16 22:06:52
 • A czy to prawda ,że Pan senator ,jak nie był skłócony z Panem Ładziakiem ,po wygranych wyborach samorządowych ,rekomendował na V-ce Prezydenta człowieka z Radomsko , do spółek w 100% miasta desygnował ludzi z Łodzi i Skierniewic oraz nie zmienił ludzi z Plusa.Takie chodzą plotki, proszę zorientowanych o wyjaśnieniu tej sprawy,żeby nie oczerniali Pana senatora.
  Autor:mieszkaniec Data: 2016-02-16 17:41:23
 • Kilka PiS-ów to już było, ale się skończyło. Teraz to są tylko harce harcowników.
  Autor:Agnisia Data: 2016-02-08 22:31:02
 • Swierzej kupy zwanej za przeproszeniem potocznie gownem nie trzeba ruszać, bo strasznie śmierdzi. Trzeba poczekać jak wyschnie to wtedy sama odpadnie. Wytrawny polityk stosuje takie metody. Ale cza sami trzeba wrzód przeciąć.
  Autor:Antoni Data: 2016-02-08 22:24:21
 • To ciekawe kiedy szef PISu pozbędzie się tych co we własne gniazdo srają. Tych niezdrowo ambitnych.
  Autor:Ptok Data: 2016-02-08 21:37:14
 • PiS w Bełchatowie jest jeden. Wewnątrz partii są oczywiście rozbieżności, bo ludzie się różnią na szczęście. Nic na tym świecie nie jest stałe. Jedni przychodzą do PiS-u a inni odchodzą. Teraz na przykład przegrani w wyborach czynią starania by się przefarbować na PiS lub Zjednoczoną Prawicę. To są ci, którzy zawsze walczą o stołki a nie o wspólne dobro. PiS w Bełchatowie jest jeden, jest też jeden szef tego PiS-u, co potwierdziły ostatnie wybory. Są też ambitni młodzi ludzie, któzy by chcieli szybko, spektakularnie i bez wysiłku przejąć władzę, ale to tak nie działa. Co rośnie szybko, zazwyczaj jest krótkotrwałe a co rośnie długo, to będzie można się tym długo też cieszyć. Na wszystko trzeba zapracować. Nie ma innych PiS-ów w Bełchatowie oprócz tego jednego. Inne to są tylko podróbki, które mają za zadanie oszukać wyborców i napchać kiesę założycielom tych dziwnych tworów.
  Autor:świadomy Data: 2016-02-08 21:20:37
 • W Bełchatowie podobno są trzy Pis-y może ktoś dobrze poinformowany wyjaśni kto z kim i dlaczego gdyż trudno się połapać.
  Autor:Jurek Data: 2016-02-08 10:03:50
 • Pisałem w języku potocznym, bo w komentarzach nie wypada pisać w języku literackim. Wszelkie formy są tu miłe widziałem, różni ludzi powinni mieć prawo do komentarzy pod warunkiem, ze nie stosują wulgaryzmów i zwykłego chamstwa. Być może potrafisz budować poprawnie zdania, ale nie masz nic ważnego do napisania. Ale ty chyba nie kumasz o co chodzi w komentarzach.
  Autor:Marek Data: 2016-02-07 12:33:09
 • Ten przedostatni komentarz to tak jak by go pisał ktoś bez matury.
  Autor:Matura Data: 2016-02-07 09:04:49
 • Jeśli Senator bronił Kaczorowskiego, a Rybak załatwił jego odwołanie, to dlaczego na portalu PO szkaluje Senatora, a Rybaka pozostawia w spokoju ? Ja myśle, ze Pana Rybaka wykorzystali do tego, aby oddać władze spółki do Turowa. A Dobkowskiego pomawiano, ze będzie bronił układu PO. Ten układ stworzył Marszałek Sejmu Marek Jurek razem z Seliga, Chrzanowskim, Matyskiewiczami i Włoka. Dobkowski wygrał z Markiem Jurkiem do Senatu i pomieszał im szyki. Od tamtego czasu stworzony przez niego układ zaczął słabnąć, a teraz dogorywa.
  Autor:Marek Data: 2016-02-03 21:57:39
 • To Pan Rybak razem z Macierewiczem odwołali ludzi z Bełchatowa, aby powołać z Turowa, Jeleniej Góry i z Warszawy ? Nie wiem, czy Pan Rybak teraz współpracuje z Panem Ministrem. Nie chce mi się w to wierzyć, bo widziałem jak Pan Rybak razem z Grabowskim, Rogutem i Ladziakiem rozdawali ulotki Grzegorza Wojciechowskiego na targowisku. Wojciechowski tez był z nimi. Ulotek Macierewicza nie mieli.
  Autor:Krzysiek Data: 2016-02-03 21:30:41
 • Czy to prawda ,że Senator Dobkowski, chciał żeby prezes PGE Pan Kaczorowski został na stanowisku prezesa PGE i dlatego załatwił na barbórkę przyjazd Pana prezydenta. Natomiast członek rady nadzorczej PGE Pan Rybak, załatwił odwołanie prezesa PGE u Pana Maciarewicza. Czy to prawda ,że po wygranych wyborach samorządowych przez PIS w Bełchatowie ,jeszcze jak nie było rozłamu w pis na Pana Ładziaka z Panią Czechowską a Pana senatora, ustawiali stanowiska w spółkach miejskich. Nadal w spółkach w 100% miejskich w zarządach są członkowie z przegranych ugrupowań. Ja w to nie wierzę, ponieważ jak piszecie Pan Dobkowski jest prawy, dlatego należałoby , przeciąć te plotki.
  Autor:mieszkaniec Data: 2016-02-03 16:43:52
 • Nie ma żadnego elektryka w Zarządzie PGE GiEK SA oprócz Prezesa Zawady. Prezes powinien mieć partnera w zarządzie, z którym mógłby rozmawiać na tematy techniczne związane z wytwarzaniem energii elektrycznej, a także kogoś, kto mógłby mieć nadzór nad wytwarzaniem we wszystkich oddziałach tej spółki. Nie powinien to być np. Pan Marek Włoka, który jest mechanikiem, ani Pan Wyczachowski, który nie jest inżynierem. Najlepszy byłby senator Dobkowski, który jest inżynierem elektrykiem i ma olbrzymie doświadczenie w kierowaniu. Był sztygarem, kierownikiem i dyrektorem ZRIB-u. Ale nie może łączyć członkowstwa Zarządu z mandatem senatora. Powinien być ktoś inny, ale powinien to wg mnie być inżynier energetyk, elektroenergetyk lub elektryk
  Autor:Karol Data: 2016-01-30 14:11:02
 • Solidarność kopalniana nie obroniła swojego szefa jakim był były już Prezes Jacek Kaczorowski. Tym bardziej nie jest w stanie obronić jego ludzi w kopalni, a także w elektrowni. Jestem przekonany, ze będzie wymiana szefów tych firm. Nie wiadomo, czy następca będzie ktoś z tych firm, czy z zewnątrz. Bełchatowska PO szkaluje na swoim portalu senatora zarzucając mu, ze chce być dyrektorem kopalni. Jednocześnie kopalniana Solidarność pisze pisma do Ministra Skarbu Państwa w obronie ludzi Kaczorowskiego pełniacych funkcje kierownicze w tej firmie. Są to uzgodnione działania, które nie obronią ludzi PO w kopalni, ale spowodują ze kopalnia bedą kierowali ludzie z zewnątrz. Ale oni wola kogoś z zewnątrz od senatora, bo senator doskonale zna układ stworzony przez PO, a kogoś nowego bedą mogli omotać. Senatorze, nie uchylaj się od wzięcia odpowiedzialności za kopalnie, jeśli dostanie Pan propozycje na stanowisko dyrektora kopalni, to w imię odpowiedzialności niech Pan przyjmie ta propozycje. Znam Pana, jaki Pan jest twardy i nieprzekupny. Tylko Pan zrobi porządek w kopalni.
  Autor:Kacper Data: 2016-01-30 13:47:25
 • Ta interwencja u ministra spowoduje, ze dyrektorem kopalni w Bełchatowie zostanie ktoś spoza Bełchatowa. Tylko jedna osoba może temu zapobiec. Ta osoba jest Senator Dobkowski jeśli zgodzi się na objęcie tego stanowiska. Zamiast szkalowac go, powinnismy zachęcać go do tego.
  Autor:Kazik Data: 2016-01-29 22:00:54
 • Kopalniana Solidarność wystąpiła do Ministra Skarbu w obronie panującego w Kopalni układu stworzonego w 1990 r. przez towarzysza Wagenknechta. To on wykreował ludzi rządzących dziś w tej firmie. W obronie tego postkomunistycznego układu Krzaklewski z Polkowskim zlikwidowali potężna Solidarność w Kopalni. Na jej gruzach powołano malutki związek, który stał się zapleczem obecnych władz w Kopalni. To ten malutki związek o pięknej nazwie KZ NSZZ Solidarność KWB.Belchatow występuje teraz w obronie układu PO. Obecna Solidarność w Kopalni jest przybudówka Platformy Obywatelskiej.
  Autor:Kacper Data: 2016-01-29 21:56:02
 • A rok temu senator był atakowany przez lewacki tygodnik wspierany przez gminę i magistrat. Chcieli zablokować jego reelekcję, ale im nie wyszło. Senator został ponownie wystawiony do senatu i znokautował wszystkich przeciwników, w tym popieranego przez magistrat J. Brózdę
  Autor:Karol Data: 2016-01-29 16:01:00
 • Puszczali plotkę, że senator jest bezpiecznikiem Kaczorowskiego, że przyjął go do PiS-u. A teraz PO w swoim portalu szkaluje senatora zarzucając mu, że chce awansować. Rozpaczliwie bronią obecnego PO-wskiego układu w Kopalni i Elektrowni. Atakują senatora za to, że nie bronił Kaczorowskiego i jego ludzi w Zarządzie, a ponadto, że chce zmienić także ludzi z PO w Kopalni i Elektrowni. To jaka jest prawda w rozpowszechnianych pogłoskach, że senator będzie bronił ludzi z PO, a w szczególności Kaczorowskiego ?
  Autor:Jacek Data: 2016-01-29 12:15:36
 • Jest on uczciwy, a przy tym bardzo skuteczny. Najpierw wyeliminował z parlamentu Marka Jurka, który razem z Radziszewską stworzyli w Bełchatowie Platformiano-Plus-owski układ z Jackiem Kaczorowskim i Markiem Chrzanowskim na czele. Do nich dołączył Szczepan Chrzęst orta Swierczyńska z PSL. W ubiegłym roku doprowadził do przegranej liderów PLUS m.in. Chrzanowskiego i Olszewskiego, wyeliminowaniu z samorządu szefa PO Mękarskiego, Kulińskiego i wszystkich liderów tej partii. Wyeliminował szkodzącego dla Pis-u Jarosława Brózdę, zdegradował PSL na czele ze starostą Chrzęstem. Zepchnął do głębokiej opozycji PLUS, z którego odeszli działacze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na czele ze Ewą Skorupą i Karolem Kowalskim. Teraz odwołany został Prezes PGE GiEK SA Jacek Kaczorowski i 3 członków Zarządu związanych z PO. Ale sam Senator nie stara się o żadne stanowisko dla siebie. Ale czy zostaną ludzie PO na stanowiskach w Kopalni i Elektrowni?
  Autor:Analityk Data: 2016-01-29 12:07:19
 • Boją się senatora, bo nie pozwala na przekręty i nie dopuszcza do stanowisk ludzi polujących tylko na stołki.
  Autor:Marek Data: 2016-01-24 10:32:42
 • Oni myślą, ze omotaja nowego młodego Prezesa i dlatego chcą go odciąć od senatora, który doskonale zna obecny układ i może mu doradzać. Ten drugi członek PiS to chyba Marek W. Chcą go wstawić po to, aby ich bronił. Jak go wstawia to załoga będzie przekonana, ze nic się nie zmieniło. Jestem zawiedziony postawa Solidarności w Kopalni, ze z taka pasja broni obecnego układu. Ale obecna Solidarność powstała po rozwiązaniu potężnego związku, co zrobiono w obronie obecnego układu. Jest przystawka do PO.
  Autor:Kacper Data: 2016-01-24 08:23:46
 • Jak to jest, ze przeciwko jednemu członkowi PiS jakim jest Senator występują działacze obecnego układu, nie chcąc dopuścic za wszelka cenę do awansu, chociaż on nie zabiega o żadne stanowisko, jak mówił w wywiadzie. Natomiast nie ma z ich strony żadnego śladu krytyki w stosunku do drugiego członka PiS, o którym wiadomo, ze usilnie się stara o wejście do zarządu PGE GiEK SA.i ma mocne wsparcie obecnego układu, którego jest członkiem. Uruchomiono potężny lobbing na rzecz tego drugiego członka PiS, a przeciwko senatorowi wystawiono potężne armaty. Jestem przekonany, ze te armaty dają ogromny huk, ale strzelają ślepakami. Dlaczego obecny układ tak panicznie boi się. Senatora ?
  Autor:Kazik K. Data: 2016-01-24 08:09:09
 • Nie wiem kto jest w EKo-REGIONIE, ale wiem kto jest w Wodkanie i jak przewodniczący Rady Nadzorcej Marek Włoka pilnuje Prezesa Kopka. Za ich rządy zapłacimy my.
  Autor:Piotr Data: 2016-01-24 00:50:37
 • Jak to PiS nie rządzi. A kto jest przewodniczącym Rady Nadzorczej i wiceprezesem w EKO- REGIONIE ?
  Autor:Marek Data: 2016-01-23 15:17:33
 • Odkąd w ZB nie ma już PSL-owców, to nie ma się co obawiać nielojalności i braku współpracy koalicyjnej. Ważne że razem koalicja rządzi.
  Autor:pif-paf Data: 2016-01-20 17:59:56
 • a co z EKO REGIONEM zamiecione pod dywan przecież nie wy rządzicie tylko ziemia wy macie 11 a macie tylu ludzi co kot napłakał wiec jaki pis rządzi czy i gdzie.
  Autor:Andrzej Data: 2016-01-20 16:26:42
 • Ahh, ludzie małej wiary ...
  Autor:Michał Data: 2016-01-20 10:03:48
 • No, a teraz to już będzie raj, panie Dobkowski, prawdziwy raj...
  Autor:Nick Data: 2016-01-20 09:57:35
Ortodoncja Stomatologia Piotrków obłogi, parkiety Aldi Parkiety, drzwi, schody, tarasy Meble Piotrków Trybunalski
go to top