Urząd Skarbowy jak hiena - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
Urząd Skarbowy jak hiena
Data dodania: 2016-02-18 11:29:32
Urząd Skarbowy jak hiena
Źródło zdjęcia: Wikipedia
Urzędy Skarbowe w Polsce mają zazwyczaj chore założenie, że przedsiębiorca jest ich przeciwnikiem.

Dzięki przedsiębiorcom urzędnicy mają pracę ale nie obawiają się jej stracić, bo nawet jak połowa przedsiębiorstw się zamknie, to urzędnicy i tak będą utrzymywani. Chore ale prawdziwe.

Jak postępuje Urząd Skarbowy reprezentowany przez urzędnika?
Musi się wykazać, więc szuka ofiary. Najlepszą ofiarą jest słaba ofiara czyli podatnik, który zalega z podatkiem. Jak zalega z podatkiem, to najczęściej nie ma środków czyli nie wynajmie prawnika i nie ma siły się bronić przed machiną urzędniczą. Zamiast wdrożyć procedurę pomocową by przedsiębiorstwo mogło działać i odprowadzać podatki, to nasz Urząd nasyła kontrolę podatnikowi.

Co ma na celu taka kontrola?

Zamiast spowodować by zaległe podatki odzyskać od podatnika, to natychmiast kontrola wyrzuca z kosztów najczęściej prawidłowo naliczone koszty, średnio 50 % wszystkich kosztów w roku i to podatnik teraz musi udowodnić, że naliczył je prawidłowo.

Z założenia podatnik jest skazany na porażkę a w 2015 roku tego typu prcedery były na porządku dziennym.

Dlaczego podatnik jest skazany na porażkę?

Bo słaby podatnik nie ma środków, które są teraz dodatkowo potrzebne na obsługę prawno-księgową.
.
Nie ma czasu, bo musi pracować więcej, skoro nie zapłacił podatku, bo nie miał z czego.
Podatnik najczęściej spotyka się z takim atakiem poraz pierwszy a urząd jest zaprawiony w bojach z podatnikami, więc ma doświadczenie i potrzebne narzędzia.

Tego typu działanie w przeważającej części takich działań skutkuje zamknięciem firmy, której podatnik nie ma już siły ani nie widzi sensu dalej prowadzić. Po takiej kontroli człowiek nie ma firmy i zostały mu tylko długi na wiele lat lub utrata części lub całości majątku. Przed kontrolą podatnik był zadłużony niewiele a po kontroli jest bankrutem. Taki efekt osiągają urzędnicy i nie mają z tym żadnego problemu, bo ta sytuacja trwa.

Jest to jedna z wielu przyczyn tego z czym teraz zamierza walczyć nasz Rząd.

Wyjazdy polaków za granicę. Osiedlając się tam, rodzą dzieci, które powinny rodzić się w Polsce, odprowadzają podatki, które powinni odprowadzać w Polsce i tam tworzą popyt na towary i usługi. W Polsce w konsekwencji takiego działania urzędników mamy starzejące się społeczeństwo i brak środków na emerytury teraz i w przyszłości. Zamknięte przedsiębiorstwo nie odprowadzi podatku, więc maleją wpływy do budżetu. Przedsiębiorca już nie zatrudni pracownika, więc wzrasta bezrobocie, które powiększa sam były już przedsiębiorca, itd.

Jeżeli nie zmieni się świadomość społeczeństwa a w szczególności urzędników, to wszelkie reformy są tylko półśrodkami.

Oprócz działań np. 500+ należy edukować społeczeństwo, wprowadzić przepisy chroniące przedsiębiorców, którzy są motorem napędowym naszej gospodarki.

Dopiero po takich szeroko zakrojonych działaniach możemy liczyć, że reforma w naszym kraju nie będzie katastrofą a przyczyni się do rozwoju gospodarczego kraju i wielkości Polski na arenie miedzynarodowej.

K.A.

Podobne artykuły:

Jak załatwić polską przedsiębiorczość i Państwo?
Data dodania: 2015-11-07 20:46:16
http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=241092

Działalność gospodarcza w Polsce jest karana
Data dodania: 2015-10-23 01:49:23
http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=240970

.
Tagi: Urząd Skarbowy jak hiena, zamykanie polskich firm, urzędnicy, przeciw podatnikowi, przedsiębiorcy, kontrole skarbowe
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • nie bać się inspektorów ze skarbówki i korzystać z bezpłatnych porad prawniczych. Właśnie strach w takich momentach jest najgorszy. Inspektor to człowiek, który chce zabłysnąć przed zwierzchnikiem, ale to nie powód, aby dać się zastraszyć
    Autor:baba Data: 2016-02-24 00:20:38
  • Bardzo dobry artykuł i trafne spostrzeżenia. Młodzi, drobni przedsiębiorcy nie mają szans dostać ulgę lub odroczenie zapłaty podatków gdy firma nie przynosi korzyści. Musi się to jak najszybciej zmienić bo coraz więcej ludzi będzie rejestrować firmy za granicą, jest bardzo nie korzystne dla Polski.
    Autor:zbyszek Data: 2016-02-23 21:55:07
Najczęściej czytane
go to top