Kto zdradza Polskę?!!! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 03 kwietnia 2020
Kto zdradza Polskę?!!!
Data dodania: 2016-11-06 20:55:52
Kto zdradza Polskę?!!!
Źródło zdjęcia: Wikipedia
Po przegranych wyborach parlamentarnych, przegrani parlamentarzyści przypuścili rozpaczliwy atak na partię rządzącą. Jednym z najważniejszych instrumentów tej walki jest apel do państw świata, że w Polsce dzieje się bezprawie, bo partia rządząca łamie konstytucyjne prawa.

Czyje prawa są łamane? Skoro większość Polaków popiera te zmiany, popierając partię, która je wprowadza.

Dwa fakty.

1. Polacy wybrali w demokratycznych wyborach swój rząd.
2.
. Opozycja walczy z tym rządem, bo taka jest rola opozycji.

Obydwie strony, już teraz zarzucają sobie zdradę.

Odnośnie pierwszego punktu to, rząd wprowadza zmiany, które uważa za słuszne i do których czuje sie upoważniony jako rząd wybrany przez obywateli. Czy zmiany są dobre czy nie, zostawiamy bez komentarza.

Odnośnie drugiego punktu to, opozycja ma za zadanie walczyć z przeciwnikiem, bo tak się dzieje w każdym kraju na świecie.

My zadajemy pytanie, czy należy swoje walki polityczne prowadzić w kraju dostępnymi narzędziami, czy można angażować w to inne kraje i osłabiać pozycję Polski w świecie?

Czasami by dojrzeć sedno problemu należy go wyolbrzymić a czasami zminimalizować.
Zadajmy sobie pytanie do czego doprowadzi eskalacja tej walki na arenie międzynarodowej?
Czy do wzmocnienia pozycji Polski czy do jej osłabienia?

Drugie pytanie to, czy wewnętrzne nieporozumienia w rodzinie lepiej załatwiać przy pomocy sąsiadów czy lepiej rozwiązać je własnymi siłami przy ewentualnej pomocy np. psychologa, poradni małżeńskiej lub tym podobnymi instytucjami, które nie osłabiają rodziny lecz ją wzmacniają.

Czy takie samo wzmocnienie rodziny będziemy mieli w przypadku radzenia się u sąsiada, przysłowiowego szwagra, czy fryzjerki, którzy opowiedzą się po jednej czy drugiej stronie i zwiększy się tylko przepaść między małżonkami?

Opozycja w kraju, to takie małżeństwo, które czasami zamienia się rolami.

Jak to wygląda w przypadku Polski. kto działa na szkodę naszego kraju?
Ci którzy wdrażają zmiany, które uważają za słuszne z upoważnienia narodu, czy Ci którzy chcą rozwiązać polskie sprawy przy użyciu wpływów obcych państw.

Jak z punktu widzenia doświadczenia historycznego to wyglądało, gdy część Polaków, wybrała się po pomoc do obcych mocarstw?

Czy poniższy rys historyczny Polski jest podobny do dzisiejszych czasów?

Konfederacja targowicka
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka

Na co część Polaków skarżyła się obcym mocarstwom?

Konstytucja 3 maja
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_3_maja

Czy historia lubi się powtarzać?

Kto zdradza Polskę?!!!

Zdradzają ci którzy wprowadzają zmiany, czy ci którzy chcąc je udaremnić angażują w polskie sprawy obce mocarstwa?

K.A.

.
Tagi: targowica, zdrada Polski, walka polityczna, konstytucja
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Jak się działa dla idei, to trzeba to robić na 100% a nie na pół gwizdka. Inaczej to wszystko się rozejdzie po kościach i zostanie tylko smród. A zdrajców którzy handlują Polską za granicą to napiętnować publicznie!
    Autor:Radykał Data: 2016-11-07 08:25:55
  • PiS zawarł umowę z wyborcami, ze bedzie realizował obietnice wyborcze. Na koniec kadencji rozliczymy ich czy należycie wywiazali sie ze swoich obietnic wyborczych. Opozycja nie chce dopuścic do tego, aby obietnice zostały zrealizowane. A jak nie zostaną zrealizowane, to bedzie zarzucała rządzącym, ze okłamali swoich wyborców. Opozycja mówi, ze PiS wygrał wybory, ale my będziemy rządzić. I tak sie cześciowo dzieje, bo PiS za bardzo sie pieści z opozycja. Powinien realizować swój program, odsunąć od władzy tych, którzy im przeszkadzają. Przede wszystkim oprzeć sie na tych, którzy przed wyborami popierali PiS i robili kampanie. Niestety na stanowiska mianuje sie ludzi, którzy maja dojście do ważnych ludzi na gorze, a którzy byli przeciwnikami PiSu. To jest oszustwo w stosunku do swoich zwolenników. Jak PiS przegra, to ci karierowicze bedą pierwszymi, którzy sie odwrócą do PiSu. A wierni PiSowi, którzy zostali odsunięci nie zaangażują sie ponownie, bo zostali oszukani .
    Autor:Zwolennik Data: 2016-11-06 22:00:24
  • Jak PIS zaprzepaści szansę i zmiany okażą się nic nie watre, to społeczeństwo ich rozliczy. Tak samo powinno rozliczyć opozycję za załatwianie wewnętrznych spraw polaków poza granicami.
    Autor:księgowy Data: 2016-11-06 21:43:17
Najczęściej czytane
go to top