Lewy kończy wieloletnią współpracę ze światowym gigantem! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 17 stycznia 2019
Lewy kończy wieloletnią współpracę ze światowym gigantem!
Data dodania: 2018-01-10 12:50:44
Lewy kończy wieloletnią współpracę ze światowym gigantem!
Źródło zdjęcia: facebook.com/pg/rl9official/
Robert Lewandowski kończy wieloletnią współpracę ze światowym gigantem Coca-Colą. O pozyskanie wizerunku piłkarza stara się polski producent napojów – firma Oshee.

„Lewy” współpracował z amerykańskim potentatem od siedmiu lat. Był m.in. twarzą dziecięcego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup. Jego wizerunek był wykorzystywany w działaniach reklamowych marki na polskim rynku.
. Zeszłoroczna kreacja promująca napój bez cukru spotkała się z krytyką 29-letniego zawodnika – oto światowej sławy sportowiec propagujący zdrowy tryb życia reklamuje niezdrowy produkt spożywczy. Kłócił się z wizerunkiem jaki Robert kreuje na co dzień, wspólnie z żoną Anną – także sportsmenką, m.in. trenerką fitness.

Lewandowski w tym aspekcie nie był wyjątkiem. Wielkie koncerny spożywcze od lat działają w sporcie, sponsorują największe imprezy oraz najgorętsze nazwiska z wielu dyscyplin. Klub Polaka, Bayern Monachium, właśnie kolejny raz przedłużył umowę handlową z Coca-Colą. Ich współpraca za rok przekroczy pół wieku! Leo Messi od lat reklamuje czipsy Lay's i napój Pepsi. Cristiano Ronaldo także współpracował z producentem słodkich napojów gazowanych, przerzucił się na produkty Herbalife. W 2010 roku wielką popularnością cieszyła się reklama Pepsi, w której wystąpili David Beckham, Ronaldinho, Roberto Carlos i Francesco Totti. Dlatego doradcy Lewandowskiego zapewniają, że krytyka nie była głównym powodem przerwania współpracy, która zakończyła się wraz z 2017 rokiem. Jednak miała drugoplanowy wpływ na tę decyzję. Uznano, że czas na zmiany.

ONET SPORT/AG
Tagi: Robert, Lewandowski, reklama, sponsor, współpraca
go to top