Cofają zwolnienia lekarskie. Co robią pracownicy na L4? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 22 lutego 2019
Cofają zwolnienia lekarskie. Co robią pracownicy na L4?
Data dodania: 2018-01-22 14:46:09
Cofają zwolnienia lekarskie. Co robią pracownicy na L4?
Źródło zdjęcia: twojzus.pl/google
Pielgrzymka do Częstochowy lub sporty ekstremalne. Tak ubezpieczeni w województwie łódzkim wykorzystują czas przeznaczony na powrót do zdrowia.

ZUS w województwie łódzkim przeprowadził kontrole zwolnień lekarskich. W ubiegłym roku wydano ok. 1 tys.
. decyzji o cofnięciu prawa do zasiłku chorobowego za cały jego okres wskazany na zwolnieniu lekarskim. Skrócono czas trwania zwolnienia lekarskiego poprzez wystawienie przez lekarza orzecznika zwolnienia korygującego w 7,5 % skontrolowanych przypadków.

Pewna kontrolowana osoba, mimo kłopotów spowodowanych skręceniem stopy brała udział w dwudniowym kongresie Świadków Jehowych w Atlas Arenie. Chociaż ubezpieczona wyjaśniała, że przez cały program siedziała w takiej pozycji, iż nogę miała wyprostowaną, kontrolujący skierowali sprawę do lekarza orzecznika, który na podstawie posiadanej dokumentacji medycznej w tym, opinii lekarza leczącego, wydał opinię, że udział w dwudniowym kongresie jest nieprawidłowym wykorzystywaniem zwolnienia lekarskiego i wpływa na wydłużenie okresu niezdolności do pracy.

- Dla równowagi należy dodać, że wśród kontrolowanych mieliśmy także osobę, która w czasie trwania okresu zasiłkowego wybrała się na pielgrzymkę do Częstochowy. – informuje Monika Kiełczyńska Regionalny Rzecznik ZUS woj. Łódzkiego.

Inny ubezpieczony uznał, że czas zwolnienia lekarskiego można wykorzystać na sporty ekstremalne. W czasie zwolnienia uczestniczył w kilkugodzinnym spływie kajakowym na Litwie, dodatkowo brał udział w Maratonie Komandosa w Lublińcu, który w ocenie organizatorów ma charakter ekstremalnego wydarzenia sportowego mogącego prowadzić do utraty życia i zdrowia.

ES
Tagi: zus, łódzki, zwlonienia, cofnięte
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • No -dobre sobie ZUS też ma sporo za uszami.Np.zabiera rentę inwalidzie z widoczną chorobą.Taki lekarz orzecznik prorok wie,że takiemu choremu (odrośnie noga czy zaawansowany rak zniknie)dlatego orzeka rentę na pół roku.A to chytra bestia tak potrafi sobie zapewnić pracę.No cóż potrzeba matką wynalazku.
    Autor:Beata Data: 2018-01-22 16:31:20
go to top