Kursant miał prawie promil alkoholu. Obok siedział instruktor - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 17 stycznia 2019
Kursant miał prawie promil alkoholu. Obok siedział instruktor
Data dodania: 2018-02-20 08:45:59
Kursant miał prawie promil alkoholu. Obok siedział instruktor
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Piotrkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kursanta kierującego Toyota Yaris przeznaczoną do nauki jazdy. 24-latek uczył się jeździć mając blisko promil alkoholu w organizmie. Obok niego siedział trzeźwy instruktor.

17 lutego 2018 roku około godziny 9.30 oficer dyżurny piotrkowskiej komendy został powiadomiony o tym, że Alejami 3 Maja jedzie samochód osobowy szkoły nauki jazdy, którego kierowca nie zwraca uwagi na pieszych. Zawiadamiający twierdził, że kierowca nie przepuścił jego i jego 7-letniej córki na przejściu dla pieszych.
. Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazany rejon miasta policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali wskazany pojazd.

Już po kilku minutach znana była przyczyna zachowania kierowcy Toyoty. Okazało się, że 24-letni kursant był pijany. Miał w organizmie 0,9 promila alkoholu. Nietrzeźwy tomaszowianin został zatrzymany. Co ciekawe, obok kierowcy siedział trzeźwy instruktor, który uczył go jeździć. Instruktor tłumaczył, że nie zauważył, aby kursant był "po kielichu". 24-latek usłyszał już zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Rozstrzygnięta zostanie także kwestia popełnionego wykroczenia.

policja.pl / ES
Tagi: pijany kursant, Piotrków Trybunalski, nauka jazdy
go to top