Chciał okraść pracowników. Włamał się do kontenera - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 21 marca 2019
Chciał okraść pracowników. Włamał się do kontenera
Data dodania: 2018-05-09 11:24:25
Chciał okraść pracowników. Włamał się do kontenera
Źródło zdjęcia: policja łódzka
Policjanci z Wydziału Patrolowo -Interwencyjnego piotrkowskiej jednostki zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego mężczyznę, który próbował włamać się i zabrać rzeczy należące do pracowników firmy budowlanej.

Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 maja 2018 roku około godziny 19:00 dyżurny piotrkowskiej komendy powiadomił patrole pełniące służbę na terenie miasta o prawdopodobnej próbie włamania do kontenera pracowniczego na osiedlu Wierzeje. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu zdarzenia.
. Szybko zauważyli na poboczu drogi stojący barak a przy nim nieustalonego jeszcze mężczyznę piłującego kłódkę w drzwiach. Mężczyzna chciał jak najszybciej dostać się do środka i w ostatniej chwili zobaczył mundurowych. Zaskoczony przez policjantów odrzucił brzeszczot, którym się posługiwał i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pieszym pościgu i trafił do policyjnego aresztu. Amatorem cudzego mienia okazał się 37-letni piotrkowianin.

W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił piotrkowskim śledczym postawić mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za usiłowanie grozi taka sama kara jak za dokonanie. Piotrkowianinowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

policja łódzka / ES
Tagi: złodziej, włamanie, Piotrków, firma budowlana
go to top