Chodnik i oświetlenie na Wojska Polskiego - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 20 marca 2019
Chodnik i oświetlenie na Wojska Polskiego
Data dodania: 2018-05-17 08:46:06
Chodnik i oświetlenie na Wojska Polskiego
Źródło zdjęcia: piotrkow.pl
Za nami otwarcie ofert na przebudowę chodnika i oświetlenia na ulicy Wojska Polskiego.

Remont powinien wystartować jeszcze na przełomie maja i czerwca.
W piotrkowskim magistracie trwają przygotowania do przebudowy chodnika wraz z oświetleniem na ulicy Wojska Polskiego, obejmującej odcinek od ulicy Toruńskiej do wiaduktu PKP. Do postępowania została zgłoszona jedna oferta złożona przez piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK”.

- Kwota zaproponowana w ofercie wynosi blisko 800 tysięcy i mieści się w budżecie zaplanowanym na tę inwestycję - informują pracownicy magistratu, dodając.
. - Złożona dokumentacja będzie teraz weryfikowana pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie błędów to jeszcze na przełomie maja i czerwca powinny wystartować prace.

Inwestycja obejmie wymianę starych płyt chodnikowych po obydwu stronach ulicy na kostkę betonową wraz z przebudową zjazdów do posesji w obrębie pasa drogowego oraz ustawienie nowych latarni z oświetleniem ledowym po północnej stronie modernizowanego odcinka.
- Ze starych latarni po stronie południowej zostaną zdemontowane dotychczasowe oprawy, zaś słupy czekać będą na demontaż przez zakład energetyczny, który jest ich właścicielem - wyjaśnia Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
Na zakończenie inwestycji wykonawa będzie miał cztery miesiące od dnia podpisania umowy.

Przypominamy, że przebudowa ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od wiaduktu do ulicy Toruńskiej rozpoczęła się pod koniec 2014 roku. W ramach inwestycji wymieniono wtedy sieć wodociągową oraz przebudowano kanalizację deszczową. Z kolei roboty drogowe objęły wymianę krawężników oraz wykonanie nowej konstrukcji drogi wraz z wylaniem asfaltowej nakładki. Z powodu zaplanowanej przez PGE inwestycji, polegającej na wymianie linii energetycznych i poprowadzeniu ich pod ziemią, zrezygnowano wówczas z wymiany chodników.

piotrkow.pl / ES
Tagi: chodniki, oświetlenie, wojska polskiego, Piotrków
go to top