Ponad 130 szczurów w małej kawalerce - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 23 marca 2019
Ponad 130 szczurów w małej kawalerce
Data dodania: 2018-05-28 10:06:51
Ponad 130 szczurów w małej kawalerce
Ponad 130 szczurów w małej kawalerce Ponad 130 szczurów w małej kawalerce Ponad 130 szczurów w małej kawalerce Ponad 130 szczurów w małej kawalerce
Źródło zdjęcia: policja łódzka
Policjanci ustalili mieszkanie, którego lokatorzy najprawdopodobniej odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. Hodowali 131 szczurów , zamkniętych w 13 ciasnych klatkach, bez możliwości swobodnego poruszania się i dostępu do wody. W świetle Ustawy o Ochronie Zwierząt za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi dotarli do mieszkania we wschodniej części Piotrkowa Trybunalskiego, w którym najprawdopodobniej dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Powiadomili o podejrzeniach Dyrektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Powiatowego Lekarza Weterynarii.
. W miniony czwartek, 24 maja 2018 roku, funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres.

-Drzwi niewielkiego mieszkania otworzyła kobieta. Ich oczom ukazał się niecodzienny widok. W lokalu, składającym się z jednego pomieszczenia, na szafkach zobaczyli piętrowo ustawione ciasne klatki a w nich szczury leżące jeden na drugim. Było ich tak dużo, że trudno je było zliczyć. Na podstawie oględzin funkcjonariusze ustalili, że w klatkach było 131 szczurów różnej płci. - informują policjanci.

Jak się okazało zwierzęta nie były wypuszczane i nie miały stałego dostępu do wody. Podejrzenia mundurowych o złym traktowaniu zwierząt potwierdziły się. Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do wszczęcia postępowania pod kątem przestępstwa określonego w Ustawie o Ochronie Zwierząt.

policja łódzka / JR
Tagi: 130 szczurów, znęcanie nad zwierzętami, kawalerka, Piotrków Trybunalski
go to top