Kolejny sposoby oszustów! Szukasz pracy? UWAŻAJ! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 23 marca 2019
Kolejny sposoby oszustów! Szukasz pracy? UWAŻAJ!
Data dodania: 2018-07-20 10:19:10
Kolejny sposoby oszustów! Szukasz pracy? UWAŻAJ!
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Pomysłowość oszustów nie zna granic. Policjanci ostrzegają osoby poszukujące pracy stałej bądź też dorywczego zajęcia przez internet o oszustach.

Pojawiające się w Internecie hasła gwarantujące wysokie zarobki przy niewielkim nakładzie pracy, sprawiają że coraz więcej osób pada ofiarą oszustów, którzy wykorzystują ich do przestępczego procederu.
. Sposób działania sprawców zwykle polega na tym, że „nowy pracownik” zostaje zobligowany do założenia nowego rachunku bankowego bądź też udostępnienia swojego prywatnego, na który przelewane są środki pieniężne. Następnie po odjęciu swojej należności, zwykle niewielkiej kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych, przekazuje gotówkę dalej, na rachunek wskazany przez „pracodawcę”.

Kolejnym sposobem, jakim posługują się internetowi oszuści jest propozycja wystawiania produktu na swoim koncie w serwisie aukcyjnym. Zleceniodawca obiecuje osobie wystawiającej procent od sprzedaży lub określoną sumę pieniężną, której faktycznie nie przekazuje. Po sprzedaży towaru, kontakt ze zleceniodawcą się urywa, natomiast kupujący nie otrzymuje swojego sprzętu. Wówczas taki „zatrudniony” może odpowiadać za pomocnictwo lub współudział, gdyż to do niego w pierwszej kolejności trafiają funkcjonariusze zajmujący się cyberprzestępczością.

KPP Bełchatów / JR
Tagi: oszuści, bezrobotni, inernet, poszukiwania pracy
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top