Nie zapomnij zabrać pieniędzy z bankomatu - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 23 marca 2019
Nie zapomnij zabrać pieniędzy z bankomatu
Data dodania: 2018-07-20 15:18:25
Nie zapomnij zabrać pieniędzy z bankomatu
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Wypłacasz gotówkę z bankomatu, a później okazuje się, że nie masz jej w portfelu? Roztargnienie, pośpiech, nieuwaga, to najczęstsze przyczyny pozostawienia gotówki w bankomacie. 

Niestety mimo licznych zabezpieczeń zdarza się, że ludzie pozostawiają pieniądze w podajniku. Czy wówczas pieniądze już do takiej osoby nie wrócą? Co wtedy należy zrobić?
- W pierwszej kolejności należy skontaktować się z właścicielem urządzenia i poinformować o zaistniałej sytuacji.
. Monitoring zainstalowany w bankomatach pozwoli stwierdzić czy gotówka została cofnięta przez bankomat czy też pobrała ją osoba trzecia. Ponadto należy złożyć reklamację w oddziale banku i czekać na jej rozpatrzenie. Jeśli okaże się, że pieniądze zostały odebrane przez inną osobę o sprawie należy poinformować policję, która podejmuje czynności zmierzające do ustalenia sprawcy..
- informują policjanci.

Policjanci informują również, że polskim prawie karnym, nie obowiązuje zasada „znalezione, nie kradzione”. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej można nawet trafić do więzienia.

KPP Bełchatów / JR
Tagi: bankomat, pieniądze, zabezpieczenia
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top