Kaufland przegrywa ze związkiem zawodowym - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 26 kwietnia 2019
Kaufland przegrywa ze związkiem zawodowym
Data dodania: 2018-09-09 10:10:03
Kaufland przegrywa ze związkiem zawodowym
Źródło zdjęcia: Facebook Wolny Związek Zawodowy "Zmiana - Jedność Pracownicza"
W dniu 21 sierpnia 2018 roku w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi zapadł wyrok w sprawie, którą wytoczył związkowi Kaufland.

Kaufland Polska Markety Sp. z o. o.
. Sp. k. pozwał Międzyzakładową Organizację Wolnego Związku Zawodowego „Zmiana – Jedność Pracownicza” z siedzibą w Bełchatowie, kwestionując jej legalność. Związek udowodnił, że działa zgodnie z prawem już w pierwszej instancji. Od wyroku odwołała się spółka, jednak Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Niestety nie jest to pierwszy spór między siecią marketów Kaufland a Wolnym Związkiem Zawodowym „Zmiana - Jedność Pracownicza”. Przed Sądem Rejonowym w Bełchatowie toczą się dwa procesy o przywrócenie do pracy dwóch działaczy związkowych. Przemysław Krajda i Barbara Wejman zdaniem Zarządu organizacji zostali zwolnieni za działalność związkową.

WJ
Tagi: kaufland, rozprawa, związek zawodowy, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • W Polsce w Kauflandzie na wysokich stanowiskach pracują Polacy. Tylko Polak, Polaka może oszukać, okraść, upokorzyć i znienacka wbić w plecy nóż.
    Autor:Doświadczony Data: 2018-09-18 00:25:02
  • Niemiecka firma więc nie chce być pod jakąkolwiek kontrolą.Ciekawe czy u siebie w faterlandzie też by tak zrobiła? Najgorsze , że prawnicy to nie Niemcy.
    Autor:józiek Data: 2018-09-10 17:54:12
go to top