MIAŁ PRZYGOTOWAĆ CÓRKĘ DO EGZAMINU NA PRAWO JAZDY – BYŁ NIETRZEŹWY, Z SĄDOWYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 16 czerwca 2019
MIAŁ PRZYGOTOWAĆ CÓRKĘ DO EGZAMINU NA PRAWO JAZDY – BYŁ NIETRZEŹWY, Z SĄDOWYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH
Data dodania: 2018-09-25 14:02:25
MIAŁ PRZYGOTOWAĆ CÓRKĘ DO EGZAMINU NA PRAWO JAZDY – BYŁ NIETRZEŹWY, Z SĄDOWYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH
Źródło zdjęcia: sxc.hu/zdjęcie poglądowe
Policjanci z Wydziału Wywiadowczego piotrkowskiej komendy zatrzymali sprawcę kolizji drogowej na ulicy Garncarskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

23 września 2018 roku tuż po godzinie 19.00 policjanci uzyskali informację, że na ulicy Garncarskiej doszło do kolizji drogowej a sprawca chce odjechać z miejsca zdarzenia. Kierowca opla astry uderzył w latarnię uliczną.
. Funkcjonariusze powiadomieni droga radiową natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że kierowca próbował się ukryć na podwórku przed kamienicą na ulicy Jerozolimskiej.

Gdy podejrzewany wysiadł z pojazdu nie mógł utrzymać równowagi. Okazało się, że 35 – latek był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono także, że piotrkowianin posiada obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podejrzewany twierdził, że wyjechał bo chciał pokazać córce, przed jej egzaminem na prawo jazdy, jak należy prawidłowo parkować. Sprawca został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 35-latek odpowie także za wykroczenie – spowodowanie kolizji drogowej.

lodzka.policja.gov.pl
Tagi: pijany, prawo jazdy, instruktor, Piotrków Trybunalski
Najczęściej czytane
go to top