Powiat przebuduje kolejne drogi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 28 lutego 2020
Powiat przebuduje kolejne drogi
Data dodania: 2012-02-06 14:44:07
Powiat Piotrkowski wspólnie z gminami zamierza przebudować kolejne odcinki dróg powiatowych. Na ten cel przeznaczone zostanie ponad 5 mln złotych.

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił już przetarg na rozbudowę drogi powiatowej Jeżów-Bilska Wola. Przebudowany ma został ponad trzy kilometrowy odcinek, który wyposażony zostanie w nawierzchnię bitumiczną. Inwestycję tę finansuje gmina Rozprza i Sulejów oraz powiat w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 1 mln zł. W sumie prace pochłoną ok.
. 4 mln zł.

Powiat planuje też remont na ulicy Proszeńskiej w Moszczenicy. W ramach inwestycji mają powstać nowe chodniki i zjazdy do posesji. Gmina i powiat na ten cel przeznaczą po 250 tys. zł. Przebudowany zostanie również most w miejscowości Zawodzie, na drodze powiatowej Biskupia Wola-Bukowiec. Zadanie kosztowało będzie 600 tys. zł. Powiat złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 300 tys. zł przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Pozostałą część miałby pokryć powiat i gmina Czarnocin.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top