TERMIN DO KOŃCA MAJA - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 28 lutego 2020
TERMIN DO KOŃCA MAJA
Data dodania: 2006-05-10 00:26:52
Rolnicy, którzy przekazali część gospodarstwa razem ze zobowiązaniem z tytułu wsparcia obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), będą mieli 60 dni na poinformowanie o tym fakcie Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Możliwość złożenia takiego oświadczenia dotyczy rolników, którzy przekazali zobowiązanie ONW przed wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z 25 kwietnia 2006 r. nowelizującego rozporządzenie z 14 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na wspieranie działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania objętej planem rozwoju obszarów wiejskich.
.
Termin 60 dni na złożenie oświadczenia liczony będzie od momentu wejścia w życie tej nowelizacji (od 4 maja 2006 r.)

Zgodnie z nowelizacją, osoba, która przejęła gospodarstwo wraz ze zobowiązaniem ONW, składa oświadczenie, w którym stwierdza, że od przejęcia gospodarstwa do dnia złożenia oświadczenia prowadziła na tych działkach działalność rolniczą zgodnie z zasadami zwykłej dobrej praktyki rolniczej.

Rzecznik Prasowy Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa Iwona Musiał poinformowała, że tylko po złożeniu oświadczenia - rolnicy, którzy przekazali część gruntów wraz ze zobowiązaniem ONW, nie będą musieli zwracać Agencji pobranej wcześniej płatności z tego tytułu.

Nowe regulacje wydłużają do 31 maja 2006 r. (o jeden miesiąc) termin wydawania decyzji administracyjnych w sprawie przyznania pomocy finansowej za 2005 r. w ramach ONW.
Zmiana terminu związana jest z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych czynności polegających na przyjęciu i weryfikacji złożonych oświadczeń.

Nie wpłynie natomiast na termin wypłacania płatności ONW, gdyż ten się nie zmienia: dla decyzji o przyznaniu płatności za 2005 r. jest to 30 czerwca 2006 r.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top