Budują dwa bliźniacze ronda - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 28 lutego 2020
Budują dwa bliźniacze ronda
Data dodania: 2012-05-31 10:23:37
Drogowcy rozpoczęli rozbudowę skrzyżowania: Krakowskie Przedmieście, Żeromskiego, Przedborska i Śląska. Tym samym realizują drugi etap projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 91 w Piotrkowie Trybunalskim”. Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu, bowiem powstaną tam dwa ronda.

Zmiana organizacji ruchu w tej części miasta ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu. Po wybudowaniu dwóch bliźniaczych rond kierowcom łatwiej będzie wyjechać z ulicy Przedborskiej. Nie będzie trzeba zatrzymywać się na ulicy Śląskiej, gdzie obecnie ustawiony jest znak STOP.
. Ponadto otwarta zostanie ulica Krakowskie Przedmieście. W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki oraz ścieżka rowerowa. Drogowcy zajmą się przebudową podziemnej sieci mediów, sieci gazociągowej i wodociągu, a także budową nowej kanalizacji deszczowej.

W czasie remontu przejezdna będzie ulica Krakowskie Przedmieście i Śląska. Możliwe jest zamknięcie po jednym pasie ruchu. Zamknięte zostaną wjazdy ulic Żeromskiego lub Przedborskiej.

W przypadku zamknięcia ulicy Żeromskiego dla kierowców przygotowany zostanie objazd ulicami: Śląską, Kopernika, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Żelazną do Roosevelta.

Inwestycja zostanie zakończona pod koniec października 2012 roku. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Wartość inwestycji to 9 mln 470 tys. 016 zł, z czego 7 mln 299 tys. 985 zł pokryje dofinansowanie z Programu Operacyjnego ''Infrastruktura i Środowisko 2007-2013''.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top