Łódzkie zagłębie IT - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
Łódzkie zagłębie IT
Data dodania: 2012-08-28 15:38:36
Łódź jest postrzegana jako nieciekawe miejsce, ukrywające się w cieniu Warszawy, z którego wiele osób ucieka w poszukiwaniu dobrej pracy. Coraz głośniej jest jednak o Łodzi jako o mieście, w którym rozwija się sektor usług biznesowych. Światowe marki budują tutaj swoje siedziby, a znaczące firmy coraz chętniej inwestują w rozwój miasta. Jednak oprócz zagranicznych przedsiębiorstw działających na łódzkim rynku, nasze miasto może się pochwalić rodzimymi firmami, które prężnie działają w całym kraju. Mowa tutaj o firmach z branży IT.

Łódź kolebką informatyków
Łódź w końcu staje się miastem dużych inwestycji. Infosys BPO Poland, Fujitsu Technology czy Xerox to światowi giganci, którzy zdecydowali się na wybudowanie tutaj swoich siedzib. Powstanie oddziałów międzynarodowych firm wspiera rozwój miasta i polepsza sytuację na rynku pracy. Na szczególną uwagę zasługuje branża IT. Rozwojowi tego sektoru w regionie łódzkim, sprzyja zapewne duża liczba specjalistów w tej dziedzinie. Biorąc pod uwagę raport ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych) w Łodzi jest najwięcej absolwentów kierunków informatycznych w całej Polsce.

Cudze chwalicie, swego nie znacie
Branża informatyczna, obok sektora finansowo-księgowego, jest najprężniej rozwijającą się gałęzią biznesu w Łodzi. Firmy informatyczne dokonują coraz większych inwestycji w naszym mieście. Powstają nowe siedziby, centra szkoleniowe, a nawet ośrodki badawcze.

Łódzkie przedsiębiorstwa informatyczne bardzo dobrze sobie radzą na wielu płaszczyznach ? zajmują się usługami teleinformatycznymi, serwisami internetowymi oraz dostarczaniem nowoczesnych narzędzi dla innych firm.
Na czele łódzkiego rynku IT stoi specjalizująca się w rozwiązaniach wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem, firma LSI Software.
. Działający od 1991 roku, łódzki producent programów ma duże doświadczenie we wdrożeniach oprogramowania dla sektora detalicznego, gastronomiczno-hotelarskiego i sportowo-rozrywkowego w całej Polsce. Wśród klientów firmy znajdują się tacy giganci jak Sphinks, Ikea, Vero Moda, Instytuty Dr Ireny Eris czy Hotel Mistral Sport, słynny z goszczenia reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2012. W rankingu Computerworld "Top 2012", w kategorii "Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora handlu detalicznego", łódzki producent programów IT zajął wysokie, 6. miejsce spośród wszystkich przedsiębiorstw IT działających na terenie Polski. Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Sieć Naukowa MSN uhonorowały go też w tym roku 28. miejscem wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.

Region łódzki korzysta z systemów rodzimej firmy
Ostatnim powodem do dumy są wdrożenia w obiektach branży rozrywkowo- sportowej. Firma zaopatruje w systemy informatyczne największe parki wodne w Polsce, m.in. Wrocławski Park Wodny, a w naszym regionie uniejowskie Termy, które właśnie otrzymały status pierwszego w Polsce Uzdrowiska Termalnego. ? Informatyzacja firm jest coraz bardziej popularna. Zadaniem wszystkich systemów wspierających zarządzanie jest maksymalne ułatwienie funkcjonowania przedsiębiorstwa, przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości świadczonych usług. Instalowanie programów w takich ośrodkach jak Termy w Uniejowie jest niemal konieczne. Obiekt zgromadził bowiem, oprócz kilku hoteli i lokali gastronomicznych, liczne atrakcje dla gości, jak baseny, sauny, zespoły SPA & Wellness oraz kluby fitness. Zarządzanie tak wielkim kompleksem bez nowych technologii byłoby niezwykle uciążliwe zarówno dla pracowników, jak i dla klientów. Jednak nie tylko dużym obiektom potrzebne jest wsparcie informatyczne. Nawet dla najmniejszych firm taka pomoc w kierowaniu może okazać się znacząca, ponieważ usprawnia więc i przyśpiesza obsługę klientów, a także pomaga zorganizować pracę całego zespołu ? opowiada Grzegorz Siewiera, prezes firmy LSI Software.

LSI Software jest również producentem własnego systemu klasy ERP, czyli oprogramowania wspomagającego kierowaniem przedsiębiorstwem. Bastion ERP do zarządzania instytucjami został wprowadzony w największych instytucjach w naszym regionie. Z systemu korzysta Urząd Miasta, dwie uczelnie: PWSTITV oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a także łódzka Prokuratura Okręgowa i Straż Miejska.

Do rozwoju regionu firma LSI Software przyczynia się także stałą rekrutacją pracowników. Oprócz pełnoetatowego zatrudnienia, firma oferuje młodym staże i praktyki, m.in. poprzez program Mło­dzi w Łodzi, którego jest partnerem. ? Szukamy nie tylko programistów, ale również handlowców i konsultantów. Jeśli chodzi o specjalistów IT liczy się dla nas wyższe wykształcenie oraz często doświadczenie. W pracy programisty strategiczna jest również umiejętność analitycznego i logicznego myślenia oraz wiedza biznesowa, o której rozwój wciąż dbamy wśród naszych pracowników - mówi Magdalena Szweida, specjalista ds. HR w firmie LSI Software.

Pomimo, że centrala LSI Software znajduje się w Łodzi, firma cały czas dba o rozwój geograficzny. Przedsiębiorstwa otworzyło swoje oddziały także w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu oraz od czerwca br. w Olsztynie.


Źródło: Żarówka PR
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top