NAJWIĘKSZY PARK LOGISTYCZNY W EUROPIE - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
NAJWIĘKSZY PARK LOGISTYCZNY W EUROPIE
Data dodania: 2006-12-14 11:32:11
Europolis zakończył pierwszy etap prac przy budowie największego parku logistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rok 2007 dla firmy Europolis upłynie pod znakiem dalszego umacniania swojej pozycji na rynku logistycznym w Europie Środkowo-Wschodnie. Właśnie zakończono pierwszy etap prac przy budowie największegoparku logistycznego w tym regionie - Poland Central pod Piotrkowem Trybunalskim. Pierwszy magazyn zostanie oddany w lipcu 2007 roku.
Wartość całej inwestycji, której zakończenie przewidziano na rok 2014, wyniesie 172 mln Euro. Rozpoczęcie budowy kolejnych hal planowane jest na maj 2007. Po ukończeniu całej inwestycji, co jest przewidziane na rok 2014, park logistyczny będzie dysponował 20 halami o łącznej powierzchni 500 tys. m2.

Pojawienie się Europolis pod Piotrkowem Trybunalskim było m.in. efektem działań promocyjnych władz miasta Piotrków Trybunalski, które w październiku 2004 zorganizowało wspólnie z Poland Central prezentacje oferty inwestycyjnej miasta na największych prestiżowych targach EXPO-REAL w Monachium. Prezentacje przygotowało Biuro Prasowe i Promocji Miasta.

Anthony Gudiens został mianowany na stanowisko Development Manager inwestycji. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w budownictwie. Przed rozpoczęciem pracy dla Europolis przez 10 lat pracował w Woodsford Consulting LTD, gdzie będąc Development Manager odpowiadał za park logistyczny Europa Park w Mszczonowie. Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający Europolis Real Estate Asset management sp.
. z o. o. powiedział: "Jestem dumny, że będzie dla nas pracował jeden z najbardziej doświadczonych development managerów jeśli chodzi o parki logistyczne w regionie. Wierzę, że wspólnie z nim Europolis stworzy najnowocześniejszy park logistyczny w Polsce. "Wynajmem powierzchni w inwestycji zajmie się międzynarodowa firma doradcza w zakresie rynku nieruchomości - DTZ. Craig Maguire, Industrial and Logistics Director, DTZ, powiedział: "Poland Central będzie największym parkiem logistycznym w Europie Środkowej i Wschodniej.
Jego znaczenie będzie jeszcze większe dzięki strategicznej lokalizacji w pobliżu skrzyżowania dróg A1 i E67, w pobliżu głównych użytkowników takich jak centrum dystrybucyjne IKEA na Europę Środkowo-Wschodnią oraz fakt, że stanie się głównym pracodawcą w regionie. Pierwszy etap budowy będzie spekulatywny dla rynku".


Park logistyczny Poland Central znajduje się na działce o powierzchni 120 ha. Obiekt jest położony przy granicy miasta Piotrków Trybunalski, 47 km na południe od Łodzi i 137 km na południowy-zachód od Warszawy. Obiekt usytuowany jest w pobliżu drogi ekspresowej A1, łączącej Warszawę z Katowicami i makroregionem śląskim.
Centralna lokalizacja umożliwia dogodne połączenia z Gdańskiem, Kaliningradem w Rosji oraz republikami nadbałtyckimi na północy; Czechami, Słowacją, Austrią i Węgrami na południu. Tym sposobem powstanie strategiczne centrum logistyczne, usytuowane idealnie nie tylko dla firm z Polski, ale również z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Budowa Poland Central przyczyni się do dalszego rozwoju regionu piotrkowskiego, już docenionego przez takie międzynarodowe firmy jak IKEA, Unilever, Kaufland, Ahold i Auchan. Przewiduje się, że po jej zakończeniu zostanie stworzonych blisko 6 tysięcy nowych miejsc pracy. Inwestycja pozwoli również na wzmocnienie centralnej lokalizacji Polski w Europie.

Europolis, założony w 1990 roku, stał się jedną z najważniejszych spółek na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej. Portfele projektów Europolis, których udziałowcami są Investkredit, EBRD, AXA REIM i DIFA, otrzymały szereg nagród w dziedzinie nieruchomości i są uważane za jedne z najlepszych w regionie pod względem jakości.
Portfolio zarządzane przez Europolis obejmuje 24 projekty w Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii i na Węgrzech. Całkowita wartość portfolio zarządzanego przez Europolis wynosi ok. 1, 4 mld Euro. Europolis szacuje, że w 2007 roku kwota ta wzrośnie do 2 mld Euro.
Zgodnie z danymi DTZ Research, do końca 2005 roku, Europolis osiągnął najwyższą wartość inwestycji w wymienionych wyżej regionach Europy. Spółka należy do trzech największych inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej w obiekty magazynowe i dystrybucyjne. Poza rynkiem polskim firma posiada również obiekty logistyczne zlokalizowane w Rumunii, Czechach i na Węgrzech, gdzie łączna powierzchnia magazynów należących do firmy wynosi 657 tys. m2.
W przyszłości spółka planuje również inwestycje na Ukrainie i w Rosji. Europolis działa w Polsce od 2002 roku. Z transakcjami na poziomie 316 milionów Euro oraz 100 milionami Euro zaakceptowanymi na realizację nowych projektów, Europolis jest obecnie jednym z większych inwestorów zagranicznych na polskim rynku nieruchomości.
Portfolio Europolis w Polsce obejmuje pięć budynków biurowych klasy A w Warszawie: Warsaw Towers, Saski Point, Saski Crescent, Sienna Center i Bitwy Warszawskiej. Europolis jest również właścicielem Alliance Logistics Center oraz Poland Central.na zdjęciach:
- prezentacja oferty inwestycyjnej na targach EXPO REAL w Monachium (październik 2004), Bartłomiej Hofman Dyrektor Generalny Europolis Polska i Marcin Pampuch Biuro Prasowe i Promocji Miasta, prezentacja Poland Central (Warszawa styczeń 2006)
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top