OŚWIADCZENIE PREZYDENTA KRZYSZTOFA CHOJNIAKA - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 07 kwietnia 2020
OŚWIADCZENIE PREZYDENTA KRZYSZTOFA CHOJNIAKA
Data dodania: 2007-01-10 18:07:03
Ostatnio, w niektórych mediach pojawiły się informacje sugerujące, iż prezydent Piotrkowa Trybunalskiego dąży do likwidacji minibusów.

"Oświadczam, że takich planów nie było i nie ma. Wszystkie moje działania muszą się jednak odbywać na gruncie obowiązującego prawa.

Do końca 2006 roku na terenie miasta działalność związaną z transportem zbiorowym prowadziła m.in. Spółka Piot-Bus. Od 1 stycznia bieżącego roku pojazdy tej firmy nie obsługują jednak mieszkańców miasta ponieważ Spółka nie posiada odpowiedniego zezwolenia. Zarząd Dróg i Komunikacji jak i Prezydent Miasta nie mogą po raz drugi przedłużyć tej Spółce zezwolenia.
. Nie ma w tym postępowaniu podtekstów sugerowanych w niektórych publikacjach prasowych.

Piot-Bus wystąpił w listopadzie 2005 roku o zezwolenie na przewóz osób na kilku liniach na okres 6. miesięcy. Taką zgodę otrzymał, choć 21. października tego samego roku weszła w życie nowelizacja Ustawy o Transporcie Drogowym, w myśl której podmiot ubiegający się o zezwolenie musi posiadać autobusy miejskie. Piot-Bus takich pojazdów nie miał a mimo to otrzymał zgodę na działalność do 30. czerwca 2006 r. Tuż przed końcem sześciomiesięcznego okresu Spółka wystąpiła o przedłużenie zezwolenia na kolejne pół roku i taką zgodę otrzymała. W obu przypadkach istniała możliwość ubiegania się o zezwolenie na okres 5. lat (jak uczyniła w roku 2003 spółka Transportowiec, która świadczy te usługi nadal). Dlaczego zatem Piot-Bus nie skorzystał z takiej możliwości? Czy ktoś celowo wprowadził ich w błąd? Poza tym powstaje pytanie, dlaczego po wejściu w życie nowelizacji taką zgodę Spółka uzyskała? Kto i dlaczego złamał prawo?

W listopadzie ubiegłego roku po raz drugi Piot-Bus wystąpił o przedłużenie zezwolenia. Tym razem decyzja mogła być tylko jedna – odmowa, bowiem zgodnie z prawem zezwolenie przedłużyć można tylko raz.
Tymczasem w artykule "Piotrków bez Minibusów" w Tygodniu Trybunalskim pojawiła się sugestia, że za zaistniałą sytuację winę ponosi obecny prezydent. Warto więc przypomnieć, że to nie prezydent Krzysztof Chojniak obiecywał w 2002 roku ostateczne rozwiązanie sprawy minibusów. Czy po 4 latach ta sytuacja jest unormowana?
Nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam likwidować, tak potrzebnych w mieście minibusów, ale jednocześnie działania w tym zakresie muszą się odbywać zgodnie z prawem. Żałuję, że Firma Piot-Bus nie ma obecnie możliwości wykonywania swojej pracy. Tyle, że sytuacja ta, to efekt decyzji podejmowanych w poprzedniej kadencji, a nie przez Krzysztofa Chojniaka".Krzysztof Chojniak
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego

Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top