NAPISALI DO PREMIERA - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
NAPISALI DO PREMIERA
Data dodania: 2007-06-28 21:41:16
List otwarty dotyczący finansowania trasy S8, pod jakim podpisali się prezydenci Piotrkowa Tryb. i Bełchatowa, wicestarosta bełchatowski oraz burmistrz Wielunia. List został także przesłany na ręce premiera - Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra transportu - Jerzego Polaczka.


LIST OTWARTY

Z wielkim oburzeniem obserwujemy działania manipulacyjne, jakich dopuszczają się zwolennicy północnego wariantu trasy S8 podejmujący nieustanną polemikę z decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczącej przebiegu tejże drogi.
.
Podając informacje o możliwości współfinansowania S8 w „wariancie łódzkim” z innej puli pieniędzy unijnych niż Fundusz Spójności, jaki przeznaczony jest dla wariantu południowego, nie liczą się zupełnie z potrzebami i prawidłowym rozwojem całego województwa, patrząc jedynie przez pryzmat zysku dla samej Łodzi kosztem wszystkich innych gmin.
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego przewiduje, w zakresie infrastruktury transportowej, nie tylko budowę dróg lecz także tabor kolejowy, ścieżki rowerowe, transport miejski itp., oznacza to zatem, iż współfinansowanie budowy S8 przez Łódź pozbawia, na kilka lat, całe województwo rozwoju w dziedzinie nie tylko transportu, lecz także ochrony środowiska, gospodarki, etc.
Nie bez znaczenia jest również fakt, iż ponad czteromiliardowy koszt przeprowadzenia trasy S8 w „wariancie łódzkim” znacznie przewyższa całość funduszy zapisanych w Regionalnym Programie Operacyjnym naszego województwa.
Działania zwolenników przesunięcia drogi na północ wyraźnie zmierzają zatem, w kierunku zagarnięcia wyłącznie dla siebie funduszy przewidzianych dla całego województwa łódzkiego.
Tego rodzaju przedsięwzięcia świadczą nie tylko o oburzającym zachowaniu, lecz także o chęci okradzenia nie tylko rejonów sąsiednich, ale w znacznej mierze również Skarb Państwa.
Nie można dopuścić do sytuacji, w której zysk jednego miasta pozbawi cały region możliwości rozwojowych i realizowania zaplanowanych przedsięwzięć.
Nie można pozwolić na to, aby poszukiwania jakichkolwiek argumentów, przemawiających za „wariantem łódzkim” przerodziły się w żenującą manipulację, odbywającą się kosztem racjonalnych i realnych możliwości postania trasy S8.


Krzysztof Chojniak
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego

Marek Chrzanowski
Prezydent Miasta Bełchatowa

Edward Olszewski
Wicestarosta Bełchatowski

Mieczysław Majcher
Burmistrz Wielunia
foto: Jola Babi /BAI
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top