KONTROLA NA CAŁEGO - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
KONTROLA NA CAŁEGO
Data dodania: 2007-08-28 12:20:45
W miniony weekend sporo pracy miała piotrkowska Komenda Miejska Policji, która wespół z innymi służbami i podmiotami pozapolicyjnymi -przeprowadziła wielką akcję w okolicach zbiorników wodnych.....

- 25 sierpnia w godzinach 15:00–21:00 piotrkowscy policjanci wspólnie z innymi służbami przeprowadzili działania prewencyjno–kontrolne na terenie Zalewu Sulejowskiego oraz nad zbiornikami wodnymi Bugaj i Cieszanowie. Celem przedsięwzięcia była kontrola przepisów sanitarno – porządkowych, o ochronie środowiska, wędkarskich, przeciwpożarowych, żeglugowych oraz innych przepisów obowiązujących w miejscach masowego wypoczynku ludności.
.
- podała policja.

W akcji uczestniczyli:

- Państwowa Straż Pożarna
- Państwowa Straż Rybacka
- Państwowa Straż Łowiecka
- Państwowa Straż Leśna
- Polski Związek Wędkarski
- Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny
- Zespół Parków Krajobrazowych
- WOPR
- Urząd Celny
- Społeczna Straż Rybacka


Skontrolowano punkty usługowo-handlowe pod kątem legalności prowadzonej działalności i posiadanych koncesji na sprzedaż alkoholu. Patrole sprawdzały także uprawnienia wędkarzy oraz czy połowy dokonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Czuwano również nad ładem i porządkiem publicznym, kontrolowano nielegalne obozowiska, zwracano uwagę na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, sprawdzano kierujących pojazdami pod kątem ich trzeźwości. Skontrolowano również poruszające się na obszarze wodnym jednostki pływające i ich załogi.

Jak poinformowała policja, w akcji wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób, które do dyspozycji miały radiowozy, łodzie motorowe i rowery. Wylegitymowano łącznie 174 osoby, w tym 44 wędkarzy. Skontrolowano 10 pojazdów i 21 jednostek pływających. Jednej z nich policja wodna udzieliła pomocy.

- W wyniku kontroli lokali gastronomicznych i usługowo- handlowych wystawiono 2 mandaty za naruszenie przepisów sanitarnych oraz zabezpieczono 5 litrów alkoholu, który najprawdopodobniej był sprzedawany bez wymaganego zezwolenia. Policjanci zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę, który miał około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu i dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną. - podała policja.

W wyniku przeprowadzonej kontroli, wystawiono dwadzieścia karnych mandatów. Trafiły one głównie do wędkarzy oraz osób, które pomimo zakazu- wjeżdżały do lasu samochodami. Weekendowe działania prewencyjno-kontrolne, prowadzone były w ramach programu „Bezpieczne wakacje 2007”.


foto: Jola Babij /BAI
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top