KONIEC I ROKU PRACY RADY MIASTA - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
KONIEC I ROKU PRACY RADY MIASTA
Data dodania: 2007-12-28 19:57:56
Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego kadencji 2006-2010, zakończyła pierwszy rok swojej pracy. Zespół rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta podsumował działalność miejskich radnych.


Po pierwsze - jak minął ten okres?

Na pewno pracowicie. W tym czasie radni odbyli 16 Sesji podczas których podjęli ponad 280 uchwał. Sesje obywały się średnio raz w miesiącu, zanim jednak radni zebrali się w pełnym składzie, odbywali spotkania w mniejszym gremium, na komisjach problemowych. W tej kadencji odbyły się za 92 takie posiedzenia, których głównymi tematami były przede wszystkim projekty uchwał kierowanych na Sesję, ale nie tylko. Radni zajmowali się też sprawami, które wpływały bezpośrednio od mieszkańców. Dlatego właśnie niektóre posiedzenia (choć większość z nich odbyła się w Urzędzie Miasta) organizowane były w terenie. Zdarzało się tak, że radni - chcąc bliżej przyjrzeć się problemowi – uczestniczyli w tzw.
. komisjach wyjazdowych lub wizjach lokalnych.

Czy piotrkowianie chętnie korzystali z możliwości zainteresowania radnych swoimi problemami?

Odpowiedzią niech będzie korespondencja, która wpłynęła do Biura Rady Miasta. Tylko do końca października br. radni otrzymali 1145 pism od mieszkańców miasta i instytucji z prośbami o pomoc lub zajęcie stanowiska. Samorządowcy spotykali się też z mieszkańcami osobiście, w czasie cotygodniowych dyżurów. Efektem tych spotkań były - między innymi - interpelacje zgłaszane podczas Sesji. Na 15 posiedzeniach miejscy rajcy zgłosili 141 interpelacji, które przekazano Prezydentowi Miasta.

Czy można ocenić, który radny był najbardziej pracowity?

O taką ocenę można by pokusić się, biorąc pod uwagę liczbę interpelacji i zapytań. Wiadomo jednak, że nie będzie to ocena miarodajna, bo prócz aktywności na Sesji, samorządowcy pracują w Radach Osiedli, Stowarzyszeniach i innych organizacjach, działających na rzecz różnych grup mieszkańców miasta. Poza tym uczestniczą w wielu spotkaniach – choćby kulturalnych, czy sportowych, gdzie również rozmawiają z piotrkowianami o ich problemach czy pomysłach. Dużą aktywnością wśród piotrkowskich samorządowców wykazywał się na pewno Przewodniczący
Rady Miasta Marian Błaszczyński. Obok materiałów, opinii i wniosków potrzebnych na Sesję przygotował 310 indywidualnych wystąpień i wystosował 280 pism. Kilkakrotnie też w ciągu każdego miesiąca reprezentował Radę Miasta na spotkaniach, posiedzeniach i uroczystościach miejskich lub krajowych. Wychodząc naprzeciw inicjatywom mieszkańców, 26 kwietnia br. Przewodniczący Rady zorganizował szeroką debatę na temat estetyki miasta. W trakcie spotkania, na które przybyli między innymi właściciele nieruchomości, zabytkowych kościołów oraz niektórych organizacji społecznych, podło wiele cennych pomysłów i ciekawych inicjatyw. Ogólnie można zatem podsumować, że pierwszy rok pracy „nowej” Rady Miasta upłynął interesująco i efektywnie.Marta Skórka
p.o. Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top