WYSTARCZY TAK NIEWIELE - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 07 kwietnia 2020
WYSTARCZY TAK NIEWIELE
Data dodania: 2008-08-14 17:31:14
Dobiega końca I edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży MAM HAKA NA RAKA. W ramach programu przeprowadzono konkurs „Znajdź haka na raka”, w którym młodzież miała za zadanie przygotowywać projekt kampanii społecznej. Zwycięzcą został zespół z III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich.

Na podstawie pomysłu młodzieży została zrealizowana ogólnopolska kampania reklamowa. Od 18 sierpnia br. przez kolejne 2 tygodnie będzie można zobaczyć ją w mediach: Telewizji Polskiej, na portalu Onet.pl, na bilbordach w całej Polsce oraz usłyszeć na antenie Polskiego Radia.

Sześcioosobowy zespół z Dolnego Śląska w swoim projekcie kieruje przekaz do kobiet, aby przekonać je do systematycznego samobadania piersi. Młodzież posłużyła się prostym hasłem: „Wystarczy tak niewiele...” W spocie telewizyjnym licealiści wykorzystali dłonie kobiet, które poruszają się tak jak przy badaniu piersi.
. Przekaz jest bardzo sugestywny i czytelny w odbiorze.

- Wierzymy, że prosty przekaz zadziała i kobiety docenią rolę profilaktyki raka piersi. W programie Mam Haka na Raka chodzi właśnie o to, by znaleźć prosty, ale i najlepszy przekaz, który zachęci kobiety – matki, siostry, babcie czy żony – do większej dbałości o swoje zdrowie. Jestem przekonany, że zaangażowanie młodzieży jest kluczowe – oni wiedzą jak namówić najbliższych do udziału w badaniach profilaktycznych,
a jednocześnie edukują się sami, co pozwala mieć nadzieję, że następne pokolenia będą już znacznie bardziej świadome i odpowiedzialne za własne zdrowie. Jeśli dzięki temu programowi uda się wykryć nowotwór we wczesnej fazie rozwoju nawet w kilku przypadkach i zapobiec dramatom rodzinnym, warto takie działania wspierać i promować
. - powiedział dyrektor generalny firmy GlaxoSmithKline, która jest partnerem strategicznym programu - Jerzy Toczyski.

Prezes Polskiej Unii Onkologii dr med. Janusz Meder dodał, że mocną stroną kampanii jest to, że jest ona dziełem młodzieży.

- To pionierski sposób przygotowywania kampanii społecznej na taką skalę. Mam nadzieję, że przyniesie spodziewane efekty.

Profesjonalnym przygotowaniem kampanii na poszczególne nośniki zajęła się agencja Touchpoint RC. Finalnie hasło zostało rozszerzone i brzmi „Wystarczy tak niewiele… Samobadanie to zapobieganie”. Będzie ją można śledzić na nośnikach reklamy w całej Polsce do końca sierpnia. Przygotowane wizualizacje i nagrania będą dostępne również na stronie internetowej www.mamhakanaraka.pl oraz www.wystarczytakniewiele.pl .

Program ”MAM HAKA NA RAKA” jest już od roku realizowany przez Polską Unię Onkologii oraz firmę GlaxoSmithKline. Jego celem jest wykształcenie w polskim społeczeństwie postaw prozdrowotnych dotyczących profilaktyki chorób nowotworowych.
Do uczestnictwa w programie organizatorzy zaprosili młodzież ze szkół średnich w całej Polsce. Grupy młodych ludzi aktywnie szerzyły wiedzę dotyczącą chorób nowotworowych w swoich lokalnych środowiskach. W programie wzięło udział ponad 2700 osób. 96 zespołów, które wykazały się największą pomysłowością w prowadzeniu działalności edukacyjnej, zostało zaproszonych przez organizatorów do przygotowania projektu kampanii społecznej promującej profilaktykę raka piersi wśród Polek. Zwycięską kampanię będą mogli obejrzeć wszyscy mieszkańcy Polski.

Honorowy Patronat nad I edycją programu MAM HAKA NA RAKA objęli:

- Minister Zdrowia
- Minister Edukacji
- Rzecznik Praw Dziecka
- Przewodniczący Rady Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych

Program realizowany jest przy współpracy partnerów:

- Polskiej Unii Onkologii, GlaxoSmithKline
- Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Poland
- Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej
- Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich

Do programu włączyły się również licznie stowarzyszenia pacjentów onkologicznych, portale internetowe i rozgłośnie radiowe.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top