PIOTRKOWIANIE UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 07 kwietnia 2020
PIOTRKOWIANIE UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ
Data dodania: 2009-04-07 05:53:58
Pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Tryb., we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, rozpoczęła realizację akcji „Już pływam z NIVEA i WOPR”.


Akcja potrwa do połowy czerwca i jest częścią programu „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR” promującego zasady bezpiecznego zachowania w wodzie i nad wodą, prowadzonego przez firmę NIVEA Polska i WOPR od 2002 roku.

„Już pływam z NIVEA i WOPR” ma na celu popularyzację nauki pływania oraz podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą wśród dzieci i ich opiekunów. W ramach akcji organizowane są kursy nauki pływania, którymi objęte są dzieci nie mające możliwości uczestniczenia w tego typu kursach.

Na pięćdziesięciu basenach w całej Polsce, organizowany jest cykl szesnastu zajęć, podczas których pod okiem instruktora WOPR - maluchy uczą się pływać. W zajęciach uczestniczą piętnastoosobowe grupyi, głównie z domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej, w tym również z Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim. Najmłodsi pływacy uczą się bezpiecznych zachowwań nad wodą i poznają podstawowe znaki informacyjne pojawiające się na kąpieliskach.

Baseny oraz instruktorzy pływania uczestniczący w akcji, otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki oraz materiały edukacyjne, które wykorzystują podczas zajęć. Natomiast dzieci – dostają komplet materiałów edukacyjnych (kolorowanki i książeczki z naklejkami), których bohaterką jest foczka oprowadzająca dzieci po świecie bezpiecznych wakacji nad wodą.

Na zakończenie akcji, każdy uczestnik, który samodzielnie przepłynie 25m dowolnym stylem, dostanie plakietkę Już pływam z NIVEA i WOPR oraz nagrodę - maskotkę akcji, czyli błękitną foczkę.

Mniej utonięć wśród dzieci

Każdego lata w Polsce z powodu utonięć ginie kilkadziesięcioro dzieci.
. Brak umiejętności pływania oraz nieznajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa to najczęstsze czynniki powodujące wypadki nad wodą.

Nauka pływania i rozsądnego zachowania się w wodzie i na kąpieliskach, wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć. Dlatego NIVEA i WOPR sukcesywnie zwiększają liczbę dzieci, objętych akcją "Już Pływam z NIVEA i WOPR". W tym roku organizują zajęcia po raz pierwszy w Piotrkowie przy ul. Belzacka 106.

Do zobaczenia na plaży...

W sezonie letnim Program Bezpiecznie z NIVEA i WOPR zaprasza na plaże nad Bałtykiem. Podczas nadchodzącego lata „Letnia Szkoła NIVEA” będzie uczyć pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie, a także organizować gry i zabawy dla wszystkich dzieci i ich rodziców w ośmiu nadmorskich miejscowościach:

- Niechorze (2-5.07),
- Świnoujście (9-12.07)
- Ustronie Morskie (16-19.07)
- Darłówek Zachodni (23-26.07)
- Krynica Morska (30.07-2.08)
- Władysławowo (6-9.08)
- Ustka (13-16.08)
- Jarosławiec (20-23.08)

Zajęcia prowadzone będą na plażach przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów i ratowników WOPR oraz doświadczonych animatorów. Zajęciom towarzyszyć będą konkursy i zabawy sprawnościowe z licznymi nagrodami.

Akcja „Już Pływam z NIVEA i WOPR” oraz Letnia Szkoła NIVEA organizowane są w ramach prowadzonego od 2002 roku programu partnerskiego „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR”. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.NIVEA.pl

foto: Jola Babij/ BAI
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top