PIOTRKOWSKA "WUZETKA" - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 27 lutego 2020
PIOTRKOWSKA "WUZETKA"
Data dodania: 2006-06-05 22:10:35
Trwa modernizacja trasy W-Z w Piotrkowie Tryb. na odcinku ul. Armii Krajowej-Tory PKP. Inwstycja finansowana jest w ramach ZINTEGROWANEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO ROZWOJU REGIONALNEGO.


Priorytetem jest rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmocnieniu konkurencyjności regionów. Biuro Prasowe i Informacji Miasta podało nam informację na temat zaawansowania prac przy budowie jezdni północnej trasy W-Z.

Zakres robót do wykonania:

- wykonanie kanalizacji deszczowej na budowanym odcinku trasy
- wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż budowanego odcinka drogi
- wykonanie oświetlenia tego odcinka ulicy
- wykonanie podbudowy i nawierzchni asfaltowej na całej długości budowanego i modernizowanego odcinka północnej trasy W-Z
- modernizacja ul. Dzielnej wraz ze skrzyżowaniem
- wybudowanie płotu poprawiającego estetykę terenu
- nasadzenia krzewów i drzew na nowobudowanym odcinku


Ogólna wartość kontraktu - 3.9 mln zł. Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 2,59 mln zł. Generalnym wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "PEUK" S.A. ul.
. Roosevelta 39 w Piotrkowie Tryb. Inżynierem kontraktu jest firma "LAFRENTZ" Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Wierzejskiej 82/90 w Piotrkowie Tryb.

Prace rozpoczęto 15 sierpnia 2005 roku. Zaangażowanie prac na dzień 30 kwietnia 2006 roku ok. 78 %. Termin rzeczowego zakończenia zadania zgodnie z umową z wykonawcą 10 lipiec 2006 roku. Do wykonania pozostało:

- modernizacja ul. Dzielnej w zakresie kanalizacji wodociągowej, wykonania wjazdów do posesji, wykonanie ostatniej warstwy podbudowy, położenia nawierzchni asfaltowej
- dokończenie budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż budowanej ulicy
- położenie warstwy ścieralnej na nowobudowanym odcinku ulicy
- nasadzenia zieleni zgodnie z projektemTrasa W-Z stanowi fragment drogi krajowej nr 12. Budowa ostatniego odcinka tej trasy o długości 450 m wydatnie wyeliminuje wąskie gardło komunikacyjne w mieście, ponieważ sąsiednie odcinki trasy W-Z posiadają przekrój dwujezdniowy.

Nastąpi skrócenie czasu przejazdu przez miasto, poprawi bezpieczeństwo ruchu wskutek podniesienia parametrów technicznych jezdni. Zmniejszy zanieczyszczenie powietrza emisją spalin oraz zredukuje poziom hałasu. Projekt ten przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej, wpływając na rozwój społeczno-gospodarczy miasta i regionu.

Ponadto trasa W-Z ma połączenie z następnym odcinkiem drogi krajowej Nr 12, która została zgłoszona do SPO Transport, działanie 2.2 - "Modernizacja ulicy Sulejowskiej od ronda im. E. Gierka do ul. Projektowanej w Piotrkowie Trybunalskim". Realizacja tego zadania rozpoczyna się w sierpniu bieżącego roku.

Dlatego też ukończenie ostatniego odcinka trasy W-Z jest niezbędne, ma na celu między innymi również dostosowanie części sieci dróg krajowych w Polsce do standardu Unii Europejskiej i jest zgodne z Narodowym Planem Rozwoju, Strategią Rozwoju Infrastruktury oraz Strategią Przebudowy Głównych Dróg Krajowych w Polsce w latach 2003-2013.

Trasa W-Z od dnia 1 stycznia br. stała się drogą krajową. Wybudowany i zmodernizowany odcinek zostanie włączony do ruchu w lipcu 2006 roku.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top